Zřejmě i Ferguson přemýšlel o odchodu z fotbalu

Veroniku přitáhla pozornost Fergusona v roce 1999, kdy pomohl Laziomu porazit Manchester United v utkání Super Cupu UEFA. Od té doby, United pozorně sledovala Argentinu a neunikla z touhy podepsat ji i po druhé sezóně Juan Sebastiana v římském týmu byla horší než ta první.

Ferguson viděl ve Veroně chybějící postavu ve středu svého týmu. I v tu chvíli si sir Alex uvědomil, že by měl být přestavěn. Schéma 4-4-2 se postupně stalo zastaralé a budoucnost byla pozorována v saturaci středové linie. Skotský trenér chtěl přeložit United na 4-5-1, organizovat silné trio ve středu pole tváří v tvář Keene, Scholes a Verona. Na papíře byla tato myšlenka skvělá a MJ může pomoci vyhrát nejen národní tituly, ale i Ligu mistrů.

Hrdina jiné doby. Příběh Juan Sebastian Verona v MJ

Zřejmě i Ferguson přemýšlel o odchodu z fotbalu. Ale chtěl to udělat jako král Evropy. Snil o opakování triumfu v roce 1999 a pak o odchodu na hřeben vlny. Ale osud rozhodl jinak a sir Alex zůstal v případě dalších 11 let. Veronica opustila Manchester United jen dva roky poté, co se připojila …

***

Fanoušci Červených ďáblů byli velmi zklamaní, protože Juan Sebastian slibně začal na Old Trafford. První hry Argentiny nebyly jasné kvůli tomu, že Veronica byla nucena v předvečer hrát několik bojů o národní tým a cesta z Jižní Ameriky do Anglie si od něj vzala spoustu síly a energie.

Ale od začátku září do poloviny října se konalo pět bojů o Manchester United v Premier League, kde se čtyři góly odlišovaly od svých cílů. Z přesných záběrů Juana Sebastiana utrpěl “Everton” (4: 1), “Newcastle” (3: 4), “Tottenham” (5: 3) a “Bolton” (1: 2). Pouze brankář a obrana Ipswichi dokázali odolat Argentince, který sebral svůj tah, i když jeho kolegové zničili “řidiče traktorů” – 4: 0.