Montella je opravdu skvělý trenér

Montella chytře posunula Bonaventuru z obvyklé polohy mezaly výše, do oblasti trekvarti. Takto se vyhrávají velké zápasy – s malým pohybem kusu na desce. Plus jeden hráč v zóně – a nyní se Ernanes a Bonucci cítí méně pohodlně při vázání pozičního útoku. Leonardo několikrát skončil s týmem – měl štěstí, že Milan z toho nevyužil.

Prohlášení o záměru. Proč je zápas mezi Milánem a Juventusem hlavní událostí měsíce

Montella je opravdu skvělý trenér. A může být skvělý. A varoval jsem v předvečer sezóny. Ale on je stále tvrdý. Vincenzo je o dvě hlavy vyšší než hráči svého týmu. Včerejší „Milán“, potýkající se s matkami a kvalifikovanými odpůrci, připomněl Nazionale minulé euro. Trenérská ruka, trénink, smysluplnost týmové hry – a omezená implementace. Každý druhý úder – každou druhou průchod – do nohou soupeřů.

Částečně se to stalo, protože Montella zvolila taktiku rychlého přihrávky. Pokud ale Juventus nemá rád rychlost, Milan to prostě nedokázal prokázat. Ve druhé polovině – zřejmě na příkaz Aeroplanina – se míč začal snižovat a přesnost převodů se zvýšila z 59% na 71%. Ale obecně je tento okamžik indikativní. Stejně jako epizoda v době zastavení, když v protiútoku, Bucka otevřel super vyhlídku do svobodného pásma, ale Abate byl opatrný, aby provedl převod na 25 metrů a hrál se svým sousedem.

Montella již – pro devět her – prokázala, že Milan konečně našel svého trenéra. Calcio Montelliano – budoucnost italského fotbalu. Ale potřebuje hráče. Oheň bez paliva nelze vznítit. Dokonce i Sacchi měl Baresi, existovalo skvělé nizozemské trio. Obzvláště proto, že styl Montelly předpokládá vysokou úspěšnost kultury. Za 74 milionů (až 11 hráčů, kteří zahájili včerejší zápas, stálo Milán), takový tým dnes nelze sestavit.