Proč je zápas mezi Milánem a Juventusem hlavní událostí měsíce

Pro příznivce soudních skandálů to hned objasním – nejste zde. Zde si povíme o fotbale. Ano, Rizzoli se dostal do historie. Ano, neexistovala žádná offside a Juve vstřelil čistý gól. Když milánští hráči tančili před Rizzoli, přesvědčili ho o nezákonnosti cíle, stěží je poslouchal. V jeho očích byly v té chvíli titulky novinových novin. Už si představoval, co by se stalo, když počítal gól Juve z ofsajdu. „Juventus“ a soudci, všechno je koupeno, dáváte nový modjigeit, ta-ta-ta … Je jednodušší se mýlit ve prospěch Milána. Rozhodnutí je politické, nikoli soudní. Ale to je vše. O soudcích už žádná slova. O italském soudě, víte, vždy je to tak – buď dobré, nebo nic.

Prohlášení o záměru. Proč je zápas mezi Milánem a Juventusem hlavní událostí měsíce

V předvečer zápasu La Gazzetta dello Sport obvykle vzbudila vzpouru, mimochodem nostalgickou pro atmosférickou opozici předchozí dekády. Na přelomu století se Milan a Juventus zeptali na fotbalovou módu a osobní setkání týmů zastiňovala všechny zápasy o evropském víkendu. Rozsah události byl tak významný, že to dalo Gallianiho důvod zasáhnout do posvátného – Derby Itálie – a pokusit se tento titul odstranit.

Myslím, že nálada převládající v redakci La Gazzetta dello Sport obecně odrážela očekávání italských fotbalových fanoušků z celého světa. Proč? člověk, který si pamatuje úplné panství Calcia, bude vždy toužit po svém návratu na trůn. Derby Milan a Juventus, velké bezejmenné derby, se staly symbolem této éry. Není divu, že nyní, když se týmy po tolika letech sblížily jako dva vůdce Serie A, byla očekávání příliš vysoká.

Zdá se, že hráči „Juventus“, kteří ve opravdu významném zápase nesoutěžili s jedním z věčných soupeřů, pronikli před zápasem. V opačném případě nefunguje vysvětlení křečových akcí matky turínské obrany – na jeho vlastní trest, a to i s číselnou výhodou. Obránci bianconeri celé společnosti, stejně jako vrstevníci Donnarummy, běželi za míčem, odkrývali zóny a několikrát vyvolali mírnou paniku v pokutové oblasti.