Zlín – Příbram 0:0, domácí jsou blízko záchrany, hosté stále v ohrožení

Zlínští sice neukončili čekání na první jarní výhru, ale už počtvrté za sebou remizovali a dvě kola před koncem sezony mají nadějný pětibodový náskok na předposlední Olomouc.

Příbram v premiéře pod novým koučem Martinem Pulpitem podruhé za sebou uhrála nerozhodný výsledek a je stále v bezprostředním ohrožení. Před sestupovou příčkou má k dobru jen dva body.

„Naši situaci vidím stále složitě. Oproti minulým zápasům se zvýšila naše bojovnost a herní nasazení. Moc jiného toho za tak krátkou dobu udělat nešlo,“ řekl novinářům kouč Pulpit, který vystřídal na poslední tři ligová kola v boji o záchranu v úterý odvolaného Pavla Tobiáše.

Motivaci měla dodat příbramským hráčům i přítomnost klubového šéfa Jaroslava Starky na lavičce.V zápise o utkání byl uveden jako masér. Pulpit oproti poslednímu zápasu s Duklou sáhl ke změnám ve složení středové řady a na hrotu útoku se objevil uzdravený Bednář. Trenér Zlína Páník vsadil na sestavu, která v minulém kole na Slovácku vybojovala remízu.

Zlín s větrem v zádech postavil v prvním poločase svoji taktiku na rychlých protiútocích. Nejčastěji se po nakopnutých míčích ze středu pole dostával do brejků Vukadinovič a hned v úvodu zápasu svoji akci zakončil pokusem vedle. Vzápětí zahrozil Koreš, ale i on postrádal přesnost.

Hosté spoléhali více na postupné akce, většinou se ale k zakončení nedostali. Do slibnější šance se protlačil pouze ve 22. minutě Rezek, který si ale neporadil s brankářem Holým.Hned z protiútoku se dostal za obránce soupeře Vukadinovič, jeho přízemní střela ale těsně minula branku. Další příležitost ke skórování propásl Hájek, jehož hlavička po rohu rovněž mířila kousek vedle tyče.

Po změně stran se scénář zápasu změnil a Příbram převzala iniciativu. Pomohla jí k tomu i zlínská pasivita, která se projevila v nepřesnostech při zakládání akcí. Z tlaku si také hosté vypracovali první velkou šanci a po Štípkově centru vytěsnil Hnaníčkovu hlavičku brankář Holý nad břevno.

Kouč Páník se pokusil oživit výkon svých svěřenců nasazením uzdraveného Poznara a Jordana. Právě tato dvojice hned po příchodu na trávník zahrozila, ale Jordanovu střelu stačil brankář Hruška vyrazit.V nervózním závěru se Zlínu nepodařilo zúročit ani krátkou přesilovku a ještě nemá definitivu záchrany.

„Už jsme chtěli mít záchranářské boje za sebou. Bod je proto málo. V prvním poločase jsme měli pět šancí. Je škoda, že to ještě není rozhodnuté. Měli jsme využít toho, že Příbram není v pohodě. Bohužel naše jaro je také špatné,“ posteskl si útočník Zlína Poznar.

„I bod pro nás může být v naší situaci důležitý. Celé jaro hrajeme pod tlakem s nutností bodovat. Naučili jsme se s tím žít. Nakonec skládáme mozaiku bod po bodu. Doufám, že ji poskládáme v záchranu,“ řekl kouč Zlína Páník.

Příbrami pomohlo, že nový kouč Pulpit v minulosti trénoval Zlín. „Bod ze Zlína je dobrý. Nový trenér nás motivoval.Je impulzivní, přinesl i legrácky. Zlín měl dost dobře přečtený, upozornil nás na slabiny soupeře. Po dlouhé době jsme nedostali gól, což bereme jako pozitivum do závěrečných dvou kol,“ uvedl příbramský středopolař Hnaníček.