Wayne Bennett podporuje World Club Series v tvář rostoucí australské opozici

Wayne Bennett, anglický trenér, má zájem o klubovou stranu Brisbane, aby se zapojil do Světového klubového sérii, říkat, že Broncos by byl v plném proudu v Anglii, aby hrál v turnaji navzdory rostoucí nespokojenosti s rivalovými kluby NRL o koncepce. Řada australských stran, včetně letošního finálového finále Melbourne Storm, uvedla, že do Anglie nepřijdou a budou hrát v příštím ročníku, a to zvláště proti Storm, proti myšlence kteří se účastní toho, co považují za nic víc než přátelský proti opozici Super ligy jako součásti rozšířené soutěže. Nicméně, Bennett řekl, že jestliže Brisbane byli pozváni, oni by se šťastně zúčastnili. “Byli bychom rádi cestovat,” řekl. “Mluvil jsem s Nigel [Wood, generální ředitel RFL] v pondělí večer a řekl mu, že celý koncept má podporu klubu.” “Ráda přicházíme, užila jsme si to v poslední pár let jako klub a my se také snažíme hostovat zde v předsezóně.Ale jestli to nepovede k úspěchu a v Anglii je volné místo, určitě půjdeme.

“Ostatní kluby mají všechny své důvody, ale určitě to nenajdeme “” Hráli jsme v Grand Finále, odešli jsme do Světového klubového série a začali jsme v následujícím roce dobře, takže s ním nemohu najít chybu. “

Série, která se očekává, že bude běžet třetí sezónu podle plánu v roce 2017, by ještě mohla vidět stranu Super League – pravděpodobně Hull nebo Warrington – cestovat do Austrálie a vzít na opozici NRL.

Bennett, který mluvil z jeho základny v Brisbane před svým příchodem do Anglie později tento týden pro Čtyři národy, také odhalil, že Sam Burgess je jedním ze dvou kandidátů, aby se stal jeho prvním kapitánem Anglie.

lovit nového kapitána po současném kapitánovi, Wiganovi Seanu O’Loughlinovi, nebyl z turnaje považován za zranění. Bennett, který v minulosti spolupracoval s Burgessem, řekl, že 27letý hráč bude po návratu do 13místného kódu z jeho kontroverzního kouzla v Rugby Unionu s Bathem v loňském roce. “Kapitán bude jedním ze dvou hráčů: James Graham a Sam Burgess, “řekl. “Jsou to dva v kategorii, pokud jde o vedoucí kandidáty, ale chci mluvit s předsedou RFL [Brianem Barwickem] a Nigelem, když přijedu tento víkend, abych zjistil, kdo to bude.Chci se držet a vidět jejich názor na to dříve, než se rozhodnu, kdo to je. Ale oni jsou rozhodně dva přední kandidáti. “Mediální spekulace v Austrálii naznačovaly, že Bennett uvažuje o tom, že vybere několik hráčů, kteří se narodili v Austrálii, pro Čtyři národy. Ačkoli v jeho posledním 24-členném družstvu nebylo žádné takové zařazení, Bennett řekl, že by neměl problém s tím, kdyby měl pocit, že jsou to správní lidé pro práci.

“Uvažoval jsem o každém hráči, byl způsobilý pro Anglii, ať už se jednalo o australské, australské nebo anglicky, “řekl. “Špekulace mi v žádném případě nezměnila, ale v této oblasti se dostala mimo kontrolu: v Austrálii byla čistě mediální. V té době jsem o tom nic neřekl, ale podle mého názoru vybírám těch nejlepších 24 hráčů, kteří se budou hrát v Anglii.Pokud by se stalo, že by se narodil australský, tak bych to stál. “

Bennett také zjistil, že má zájem o Anglii cestující na jižní polokouli, aby se zúčastnili rozrůstajícího se středního období mezinárodních zápasů příští rok. Vedle tradičního Anzacova testu mezi Austrálií a Novým Zélandem se Samoa a Fidži také odrážejí od ligové akce a hrají přípravky a řekl, že by bylo povzbudivé, kdyby se Anglie mohla zapojit, protože jeho plány na příští ročník světového poháru se shodují.

p> “Je tu příležitost, aby Anglie přišla a byla součástí,” řekl.Máme tu skvělou příležitost, kde můžeme hrát více testových zápasů – nebude to dokonalé, ale můžeme hrát další mezinárodní hry. “

RFL potvrdí svůj nový sponzor pro Super League ve středu, s bookmaker Betfred pochopil, že přebírá od First Utility. Řídící orgán také potvrdí dlouho očekávanou náhradu za Blakea Sollyho za generálního manažera Super League ve čtvrtek s očekáváním externí schůzky.