Vyhrál ji už potřetí v řadě. Hamilton opět dominoval domácí vysoké ceně

SILVERSTONE. Mercedes Lewis Hamilton pilot triumfoval doma u Velké ceny Velké Británie F1. Na druhém místě původně skončil jeho týmový kolega Němec Nico Rosberg, traťoví komisaři ho však dodatečně potrestali desetivteřinový penalizací a propadl se na třetí příčku.

Druhou nakonec obsadil Holanďan Max Verstappen z Red Bullu.Použili nepovolenou rádiovou komunikaci

Komisaři usoudili, že některé informace poskytnuté stájí Mercedes byly v pořádku, jiné v rozporu s pravidly. Ty říkají, že “závodník musí řídit monopost sám bez jakékoliv vnější pomoci”.

Změny tak nastaly iv průběžném pořadí seriálu MS.Po odečtení tří bodů od Rosbergu se Hamilton na rozdíly postavil.

Před začátkem závodu proběhla silná bouře skrz trať a nutí organizátoři, aby zahájili rozhodnutí za bezpečnostním vozem. Ostré závody se začaly až v závěru pátého kola, hned od úvodu se týmy předháněli v zastávkách u mechanikov.Preteky museli odstartovat za safety carem. (Zdroj: TASR / AP)

Pořadí se měnilo každou vteřinou, ale Hamilton na čele začal odskakovať.Využili i virtuální safety car

Jen dvě kola se šlo bez problémů, nehoda Pascala Wehrleina Toto je tentokrát virtuální bezpečnostní auto na trati.

Nerovné podmínky na trati byly hlavně pro Verstapen a Perez.Mladý Holanďan byl v desátém kole po velkém manévru na druhém místě. Začátek závodu výrazně ovlivnil déšť. (Zdroj: TASR / AP)

Z závodů postupně odstoupili i Ericsson, Grosjean a Haryanto.

V sedmnáctém kole už byla většina tratě suchá, proto se týmy rozhodli risknout pneumatikami víceméně do sucha.

Jízda také umožnila spuštění DRS. Boj byl hlavně ve spodních pozicích. Velký vzruch nastal až v třicátém devátém kole, kdy se Rosberg po dlouhých kolech dostal zpět před Verstappen. Nico Rosberg konečně skončil druhý. (zdroj: TASR / AP)

Závěr nepřinesl žádné významné drama. Jasně, Hamilton triumfoval proti týmu Rosberg.Třetí přišel do cíle Verstappen.

Úřadující mistr světa završil zlatý domácí hattrick. Ve filmu Silverstone také minulý rok triumfoval a předstíral. Lídrem šampionátu je i po neděli Nico Rosberg, Němec však má před Britem už jen čtyřbodový náskok.

Následující závody F1 jsou na programu o dva týdny – na jezdce čeká Velká cena Maďarska na okruhu Hungaroring u Budapešti. Loading…Velká cena Velké Británie F1: 1.Lewis HamiltonV. BritániaMercedes1: 34: 55,831 h2.Max VerstappenHolandskoRed Bull + 8,250 s3.Nico RosbergNemeckoMercedes + 16,914 s4.Daniel RicciardoAustráliaRed Bull + 26,211 s5.Kimi RäikkönenFínskoFerarri + 1: 09,743 min6.Sergio PerezMexikoForce India + 1: 16,941 min