Tým Gladbachů s Torgan Azarem a bez něj je možná úplně jiný tým

Kingsley KOMAN (Bayern) – 198 úderů

Jedním z hlavních “žetonů” 23letého Francouze je jeho mimořádné technické mistrovství. Koman je jedním z těch fotbalistů, kteří jsou zvyklí dělat všechno jasně, krásně a dynamicky. Kingsley nemůže jednat jinak než na technice – pro něj je to tak běžné jako cvičení před zápasem. Z tohoto důvodu není vůbec překvapující, že Koman je nejlepší v Bavorsku, pokud jde o počet provedených tahů. Ano, a jejich úspěch s Kingsley velmi slušnou úrovní – 79,3%.

2. Torgan AZAR (Borussia M) – 230 zdvihů

Tým Gladbachů s Torgan Azarem a bez něj je možná úplně jiný tým. V sezóně skončil Belgičan 20 bodů v systému „branka + průkaz“ (10 gólů vstřelených a stejný počet asistentů) a stal se nejlepším v týmu. Azar se nebál převzít iniciativu ve vlastních nohách, vykonal spoustu tahů, i když kvalita těchto akcí byla trochu zklamáním (68,7%).

1. Jadeon SANCHO (Borussia D) – 266 tahů

Výsledky sezóny 2018/19. Top techies 5 nejlepších lig v Evropě

Devatenáctiletý Angličan strávil okouzlující sezónu pro Borussia Dortmund, s nímž byl velmi blízko k získání německého titulu. Bohužel, „žluto-černá“ se nakonec nepodařilo přesunout „Bavorsko“ z trůnu, ale Sancho s 26 gólovými asistenčními akcemi (12 gólů a 14 asistencí) se stal nejlepším ve svém týmu „branka + průkaz“. Sancho také bezpodmínečně mířil tech-parádní hit německého šampionátu, který měl v aktivu kvalitní součást (73,3% tahů Jade bylo úspěšných).

FRANCIE. LIGA 1

3. Max Grad (Toulouse) – 323 tahů

Toulouse si minulé léto koupil zkušeného Pobřeží slonoviny z Bournemouthu za mizerný 2 miliony eur. Gradel splatil důvěru v plné výši, když se vyznačil 11 góly a 5 asistenti ve 36 bojích. Max navíc přistál v prvních třech nejpoužívanějších hráčích, kteří hráli na mistrovství Francie, ale na jeho účet nebylo mnoho úspěšných akcí – pouze 67,8%.