Trnavský klub vyhrál šampióna Grand Slam

TRNAVA. Ženský tenisový tým EMPIRE Tennis Academy získal výraznou posilu, členkou jeho akademie se stala čtyřnásobná grandslamový šampionka ve čtyřhře a 4-násobná fedcupovávíťazka Lucie Šafářová z Česka.Slovenský projekt Safarova oslovil

Finalistka dvouhry na Roland Garros 2015 v lednu vyhrála s Američankou Bethanie Matteková-Sandsová deblový titul na Australian Open. Jelikož se jí projekt v Trnavě líbí, rozhodla saponuku akceptovať.Lucie Šafářová. (Zdroj: TASR)

“Do Trnavy jsem se velmi těšila. Chci si to tu celé podívat a zahrát si tu. Doposud jsem tu ještě nebyla pro nabitý program. Rozhodla jsem se nabídku přijmout, protože se mi tento projekt líbí.V Trnavě jsou lidé, kteří mají zájem o mladých tenisových hráčů, “uvedl 30letý vítěz sedmi singlů a 13 titulů na okruhu WTA. >

“Je dobré být na místě, kde je prostor a dobré sparring. Vím, Vlada, trenér František Čermák je s ním přítel. Stále vám nedokážu říct, jaký čas trénovat.My hráčky na okruhu opravdu hodně cestujeme, “dodala.

Trnavská EMPIRE Tennis Academy soustřeďuje pod vedením šéftrenéra Vladimíra Pláteník Slovenská špičku.

V ženském týmu jsou Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková či Ukrajinka Jelina Svitolinová, Daria Kasatkinová z Ruska, ale i Tunisanka Ons Jabeurová. V mužském jsou kromě jiných i daviscupoví reprezentanti Andrej Martin a Igor Zelenay.Pláteník: Slovenský tenis potřebuje impuls

Příjezd Šafářová, 27. hráčky žebříčku WTA vítá Pláteník, který se na tiskové konferenci promluvil médiím prostřednictvím videohovoru.

“je to světová hráčka s obrovskými zkušenostmi. Po přestávce s Petrou Kvitovou jsme se v podstatě přiblížili trenérovi Františkovi Čermákovi.Přesto se Lucky obrátil na Luckyho a dohodli jsme se, že spolupracujeme se všemi účastníky. Těším se, že do klubu občas zavítá taková hráčka a stejně doufáme v spolupráci s jejím trenérem, který byl špičkovým hráčem. I on může přispět zkušenostmi a poznatky hráčem a trenérem v Trnavě, “mluvil Pláteník.

” Lucia je velmi oblíbená mezi hráči i trenéry. Zeptal jsem se Františka, zda je možné spolupracovat, a jsme velmi rádi, že jsme ho přijali. Snažíme se dobře pracovat v Trnavě. Slováci potřebují impuls. Dokonce i naši trenéři a mladí hráči, junioři, potřebují vidět své vlastní oči, jako vrcholové hráče a hráči vlaku.Ideální a fantastické by bylo, kdyby předsezónní sezónní tábor udělal. Ačkoli je to obtížné, protože jsou velmi zničené, “dodal Canvas.