Tour de France 2016: Den v životě sportovního ředitele

Nejprve máme vždy setkání s týmem – většinou jde o výjezd, silnice, počasí, možná pepř. Někdy se jezdci musí smát, spíše než být zatlačeni na hranici. Pokud se jedná o spoustu buněk, Tom Steels [SD] zobrazí PowerPoint na konci. Nejlepší věc je, když vůdce řekne svým týmovým kolegům, jak chce, aby jezdili: Cav [bývalý člen týmu Mark Cavendish] je skvělý při vytváření výherní nálady. Jeden jezdec, který nebudou jmenovat, býval na setkání na Facebooku.

Pak mluvíme s tiskem. Lepší výsledky znamenají více tisku; skandály také znamenají větší tlak.

Další zlaté pravidlo: palivo do auta, než se dostanete do hotelu.

SD se shromáždí a začnou plánovat na další den: logistika, hosté.Pokud se věci opravdu pokazily, vidíme jezdce jeden po druhém, nebo se setkáme s dalšími týmovými setkání, abychom vyřešili všechny problémy. Pravidlem je poskytnout jezdcům společné shit a kritickou zpětnou vazbu jednotlivě. Někteří SD navštěvují jezdce individuálně po každé etapě, ale když jsem byl jezdcem, nenáviděl jsem SD v mém pokoji, protože tam je velmi trochu soukromí v Grand Tour. Takže po závodě nikdy nechodím do místnosti jezdce. Ale všechny SD jsou různé a stejně tak jsou jezdci. Po několika letech s jezdcem víme, zda potřebuje návštěvu, nebo ne.

Zaměstnanci vždy jedí půl hodiny po jezdcích, protože musí dokončit kolo a masáž. Ze všech zaměstnanců jsou nejsilnější pracovníci: nejprve z postele a poslední na postel.Jsou to alchymisté, kteří mění betonové nohy jezdců na diamanty. Poslední pravidlo: vždy spí osm hodin, pak můžeme vyřešit všechny problémy. Dobrou noc! Zítra budeme rozbíjet všechny, to prostě vím.