Tom Daley a Dan Goodfellow se chopili platformy Rio, aby si vyžádali potápěčský bronz

Jeden okamžik byli široce oči, přemýšleli a čekali na okraji vody s ústy agape. Zmrazte rámeček. Pak, jak se jejich záblesky rozsvítily, oči jim svítily, obejmuly se a vypadaly jako věčnost a propadly se do bazénu poněkud méně uspořádaným způsobem. “Nejvyšší bombardování,” poznamenal Tom Daley, bronzová medaile který reprezentoval vykoupení po zklamání v této události v Pekingu a Londýně visící kolem krku. Kromě něj Dan Goodfellow, jeho 19-letý partner pro potápění po pouhých devět měsíců a bezbožný, když to záleží, se stále zdálo omámený . Ne všechno bylo dokonalé až do tohoto bodu, ale s nátlakem před posledním kole, Daley – nyní stará ruka ve starém věku 22 let – a Goodfellow dodal.Když tak učinili, zajistili bronz, který Daley položil na odpočinek démonům v Londýně, když skončil čtvrtý ve stejné události a čtyři roky dříve v Pekingu, když přišel naposledy jako 14letý uprostřed velkého veřejný pád s jeho potom potápěčským partnerem, Blake Aldridge.Rio Olympijské hry: Brazílie konečně vyhrát první zlato, GB hrát Indii v hokeji – live! Čtěte více

Po pěti kolech slepé hry a trefování na třetím místě, pár provedl obtížný zadní třicet a půl kotoučového štiky na nárok na bronz s bodem 89,64, zcela mimo 83,62 potřebné.

O několik vteřin dříve, samy na palubě, před posledním potápěním soutěžili oči se zavřenýma očima.Byli tady předtím. Němci, se kterými se dvojice pokoušeli o třetí místo, Patrick Hausding a Sascha Klein, je přinesli na zlato v květnovém evropském šampionátu, v Londýnském aquatickém centru, kde Goodfellow skončil “” Nechtěl jsem to nechat, aby se to stalo znovu. Potom jsem řekl Danovi: “Neboj se, že je dostaneme na olympiádu.” A my jsme to udělali, “řekl Daley a křičel nad PA, který stále rozkvétá. Nezastavujte se. první britský potápěč, který získal několik olympijských medailí – v Londýně získal individuální bronz – a šance na další příští týden v rámci individuální akce, má nyní na vrcholné scéně sportovní vyznamenání, které odpovídají jeho slávě a talentu.Facebook Twitter Pinterest Tom Daley a Dan Goodfellow zabezpečují bronz pro Velkou Británii Nastavení zde pod lešeními a rámováno věžovými bloky nebylo přesně ikonickým rámcem Barcelony. Ztmavující obloha přidala intenzitu bitvy o třetí, která zůstala blízko konce.

Zlato byl jiný příběh. Snad to bylo nevyhnutelně to, že čínské favority – Chen Aisen a Lin Yue -, které se do soutěže brzy uchýlily a odmítly jít. Zastavili se svým čtvrtým potápěním, ale jen relativně k jejich jinak mimořádné, úchvatné synchronicitě. Mezi ponory by dvojice dala puffa bundy a pozorně se dívala do střední vzdálenosti a vrátila se ke své práci jako metronomy každé kolo.Když úroveň obtížnosti vzrostla, vzali se do soutěže a neunikli. Přední čtyřpoločnatý sommerový skříp v pátém kole měl čínský pár a jejich delegace dráždila vzduch a dav vydechl a pak se rozzuřil. Když zachytili zlato, objevil se úsměv, objetí, kývnutí hlavy a ruku mezi párem. Hotovo.To, že skončilo 39,87 bodů, jasně zdůraznilo jejich dominantní postavení. Na rozdíl od nás dvojice USA, která tvrdila stříbro, David Boudia a Steele Johnson, plakali a obejali, když jejich šestý a konečný potápěč potvrdili své druhé místo.

Když Daley a Goodfellow odvážně sledovali Číňana se stejným těžkým potápěním v pátém kole, udělali dost natolik, aby se postavili na třetím místě, když porazili s Němci a davili příjemný mexický pár Iván García a Germán Sánchez. Je to šest týdnů poté, co Daley vyměnil Plymouth za Londýn, aby se mohl dostat se svým potápěčským partnerem Goodfellowem. Dvojice se také společně ocitnou v olympijské vesnici a udělali solidní vztah k tomu, že Daleyho evidentní potěšení a úleva se rozšířilo do soutěže.Připojili se přes krabicové sady Game of Thrones a mluvili v náručí o spojení, které vytvořili během devíti měsíců, které společně potápěli. V případě, kdy je potřeba téměř telepatické porozumění, a některé páry se nekonečně táhly do vody dohromady po dobu deseti let nebo více, rychlost, se kterou klikli, byla klíčová. Zdálo se, že jsou jen trochu mimo synchuk pro své první tři ponory, které byly ještě natolik dobré, že v půlce za čínskými a americkými páry nechali třetí.Ale jak se úroveň obtížnosti zvýšila, Daley a Goodfellow klesli na páté místo po čtvrtém kole, v němž ten druhý vytvořil více splash než by chtěl při vstupu do vody. Od svého předčasného debutu 14-letý čerstvý tvář v Pekingu byl Daley jednou z vymezujících tváří nárůstu Team GB od egyptů až po světové beaters, a to díky poctivému karnevalu v Londýně 2012. Dokonce i při startu sestavy pro ročník 2016, nyní plný světových beaters, byl ve středu ve svých malých kufrech. Vzhledem k jeho všudypřítomnosti od bazénu a jeho nesporné zdatnosti na světových šampionátech a jiných soutěžích bylo potěšením pamatovat si, že Daley měl jen jeho olympijský bronz – ten nezapomenutelný okamžik v 10m individuální platformě před čtyřmi lety.A ještě více si uvědomujeme, že čas se stlačil do té míry, že Daley je nyní na své třetí olympiádě a jejím mladším partnerem je méně zkušený pár. Daley z Pekingu do Rio a spousta vody prošel pod platformou. Ale díky všem televizním vystoupením, předčasným rozhovorům, ospravedlňovanému příběhu o kyberšikaně, vykoupení bronzu v Londýně a jeho bezohledné otevřenosti ohledně jeho sexuality si zachoval svůj nenarušený optimismus, slunečnou dispozici a lásku ke svému sportu.

p> Tentokrát v loňském roce se zdálo nepravděpodobné, že Daley – který je na druhém místě na světě jak v synchro, tak i v jednotlivých 10m událostech – by dokonce mohl soutěžit v bývalém místě.Rozhodl se, že nebude soutěžit jako součást dvojice v roce 2015 a bylo to jen šanci, že ho s Goodfellowem přivedli. Daley poté řekl, že se může v příštím týdnu uvolnit a zaměřit zlato na individuální akci. V této náladě má každou šanci.