Sebastian Coe je ‚plán reformovat‘ ohroženy troskami zanechal starého režimu

Přesto pokračuje na jedné straně bránit vzdorně práci antidopingových jednotkou, která byla obviněná podle Sunday Times poslední léta nedaří navázat na podezřelé hodnoty krevních zatímco současně zrazovat svůj vztek na ty, kdo převrátil jej pro své vlastní cíle. Je to high-wire akt, který je nebezpečně blízko k jeho ukončení v disaster.IAAF zakazuje čtyři vysocí úředníci nad údajnými dopingových zatajování Více

Kola spravedlnosti již pomalu otočil na 20 měsíců od Sean Wallace -Jones, senior manažer silnice běží na IAAF, nejprve vzal případ Lilija Šobuchovová Michaela Beloff nezávislého etické komise.To není v módě v současné době dát lordu Coe velké uznání za nic, ale kdyby to byl jeden z těch, kteří se snažili o nezávislé etické komise v první řadě bychom tu nebyli vůbec.

Zatímco to vše hraje tam byly ty v centru stroje IAAF, kteří trvají na tom, že jsou to dobří lidé dělají jejich nejlepší v nedokonalém systému. Oni se držel naději, že změna režimu by sloužit jako požární přestávkou na zuřící plameny ohrožují vypálit sport na zem.

nějakou naději. S každým čerstvé vývoje se zdá těžší pro Coe vyskočit bez minulosti, na kterou – to líbí nebo ne – to zůstane vázaná.Outsiders Možná se divíte, proč se nezvedl telefon, aby někdo mimo budovu.

Thomas Capdevielle, muž, který nyní stojí v čele IAAF své antidopingové úsilí a sedl si vedle Coe během tříhodinové brokovnice výslechu parlamentním užšího výboru minulý měsíc, přiznává ve svém důkazu, že to bylo „neobvyklé a nepřiměřené“ pro Habib Cissé, francouzský právník, který spolu s Papa Massata Diack se zdá být v srdci natolik, že se stala chyba, převzít case management ruských krevního dopingu případů.Přesto to bylo koncem roku 2012 – poté, co sledoval s šokem a hrůzou Shobukhova soutěžil v prvním Londýně pak Chicago -. Před složil obavy Roberts

Beyond jednotlivců, otázka je jedním z kultury. K Fifa, mohou ti, kteří pracovali tak dlouho ve stínu toho, co je nyní odhalen být strašlivě zkažený režim možná vštípit druh přísnosti a transparentnosti nezbytné pro jeho rehabilitaci?

Coe má protože připustil, že dále jen „stěny byly příliš vysoké“. Copak nikdo přemýšlet o tom, snaží se jim prolomit? Nebo věděl, co na zemi se děje za nimi? Coe reaguje s skutečnou hrůzou na zprávy, že Diack Sr byl zapleten francouzské policie. By měl být tak šokován?

Bude to ještě horší.Příští týden Dick Pound bude vyrábět druhou část svého Wada-zadala nezávislé zprávy do celého politováníhodné ságy. V případě, že poprvé představen státem podporovaný korupcí v Rusku na dříve nepředstavitelných rozměrů, druhý vlak svůj pohled na IAAF. Francouzská policie vyšetřování pokračuje.

Zůstává zcela nepravděpodobné, že Shobukhova byl jediný ruský atlet zapojený do systému zakrýt, že atletika byl jediný sport v Rusku s problémem, nebo že Rusko je jedinou zemí, s problém. Mezitím IAAF inspektoři vyrazili Rusku příští týden v prvním krokem k rozhodování o tom, zda by mělo být povoleno zpátky do mezinárodní soutěže v čase na olympijských hrách.Myšlenka ruských sportovců pochodujících kolem trati se cítí stále více neudržitelnou.