Ricciardo získal první místo ve své kariéře

MONTE CARLO. Australan Daniel Ricciardo triumfoval v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1. Šestadvacetiletý jezdec Red Bullu si připsal vůbec první pole position v kariéře, v F1 působí od roku 2011.

Ricciardo zdolal v boji o důležitou první příčku v Monte Carle jezdci Mercedes, německý Nico Rosberg skončil druhý se 169 tisíci sekund, Brit byl Lewis Hamilton muž se 320 tisícin sekundy. Bylo to poprvé v jeho kariéře. (zdroj: SITA / AP)

Sebastian Vettel z Ferrari odstartuje ze čtvrtého místa, za Ricciardem téměř jednu vteřinu.Pátého klasifikovali Němce Nica Hülkenberga na monopostu Force India (+1,104 s) a šesté místo obsadil Vettelův týmový kolega Fin Kimi Räikkönen (+1,110).

Holandský mladík Max Verstappen s velkou pravděpodobností nezopakuje barcelonský víkend, když v první části kvalifikace zřítila.

Osmnáctiletý jezdec Red Bullu se při výjezdu ze šikany u bazénu nejprve pravým předním kolem otřel o bariéru, zlomilo se mu zavěšení a nakonec narazil naproti do zdi. V neděli začíná od posledního místa. Ještě před tím se kvalifikace skončila i pro Felipeho nasr ze Sauberu, kterému selhal motor.Loading…

“Už při příjezdu na toto speciální místo jsme věděli, že můžeme uspět.Od čtvrtletí to vypadalo dobře a trochu jsem si myslela. Po Barceloně jsem cítil, že jsem se udělal v posledních závodech dobře, ale nemohl jsem to co nejvíce využít. Přišel jsem do Monaka s velkou důvěrou a získal kvalifikaci. Jsem velmi rád, že jsem splnil tento cíl. Auto je momentálně velmi dobré a je fajn, že z něj víme dostat většinu potenciálu, “řekl Ricciardo. Brit Lewis Hamilton finišoval na třetím místě. (Zdroj: SITA / AP)

Poprvé od Velké ceny Singapuru v září Do roku 2015 se Hamilton-Rosbergový pár nedostavil.

Od té doby jsou jezdci Mercedesu jedenáctkrát za sebou v polní pozici.Nedělní závody začínají ve 14:00, Sport 2 vysílá živé vysílání. Výsledky – Monako Grand Prix F1 – sobota – Kvalifikace:

1. Daniel Ricciardo (AUS) Red Bull 1: 13,622 min.