Pohár s Nymburkem? To bych si pamatovala navždy, zasní se Bartáková

To by se však stalo v případě úspěchu kteréhokoli z účastníků, neboť ani Hradec Králové, Valosun Brno a Karlovy Vary ještě pohár v rukou netřímaly.

Třeba od roku 2004 se o něj až do loňska dělily pouze brněnské Žabiny a pražský USK. To se ale při letošní neúčasti Pražanek rozhodně změní.A chtěla by u toho být i reprezentační rozehrávačka Lenka Bartáková, která se před sezonou do Nymburka přesunula právě z USK.

„Nymburk je ve Final 4 vůbec poprvé a při neúčasti USK se naskýtá možnost získat titul, což by pro klub znamenalo ohromný úspěch a přepisování historie, která se přepisuje vlastně celou tuhle sezonu,“ podotýká s hrdostí na dosavadní výkony týmu.

„Já osobně mám dva ligové tituly s USK, k tomu euroligovou trofej i účast na olympiádě, a právě tu dávám zatím nejvýš.Pohárový titul s Nymburkem bych si ale určitě pamatovala navždy.“

Polabanky, v sezoně snad nejvíc těžící z ohromných čísel na doskoku, čeká v neděli v Karlových Varech (17:00) nejschůdnější semifinálový protivník – domácí tým BA na čele se 17letou pivotkou Julií Reisingerovou, kosící drtivou silou a v průměru 22 body obrany protivníků v Bonver ŽBL.

V prvním utkání na domácí půdě dala Středočeškám deset bodů, venku se zlepšila až na 21 a jedenáct získaných faulů. Oba zápasy nicméně skončily jasnou výhrou Nymburka.

„Právě na Julii, která nám v obou ligových utkáních dala hodně bodů, si musíme dát nejvíc pozor.Ubránit ji bude klíč k úspěchu a budeme se tak na ni připravovat nejvíc,“ neskrývá 24letá playmakerka.

Jako jediná ze čtyř zástupkyň účastníků Final 4 předem vyhlásila, že titul je pro tým jednoznačným cílem.

„Už vzhledem k tomu, jakou máme sezonu, i k našemu postavení v ligové tabulce si musíme dávat ty nejvyšší cíle, což znamená i titul z poháru,“ říká 175 centimetrů vysoká reprezentantka, podle níž tým míří na Final 4 v plné síle, tedy i s oběma hlavními skórerkami – křídelnicí Kusterovou (průměr 14,5) a pivotkou Šikšniutéovou (13).

Lenka Bartáková v dějišti Final 4, tedy v Karlových Varech, basketbalově vyrostla. A právě s lázeňským městem je splněn i její závazek pro případ dobytí titulu.A co že je jeho předmětem?

„Pokud bychom pohár vyhrály, běžela bych půlmaraton v Karlových Varech. Ještě jsem nic takového nepodnikla, ale loni jsme se byla dívat a hrozně mě to zaujalo. Už tehdy jsem to zvažovala, a když přišla výzva s tímhle závazkem, bylo to první, co mě napadlo. Neříkám ale, že bych závod uběhla celý. Vůbec totiž nevím, do čeho bych šla,“ přiznává vrcholová sportovkyně, pro niž by ale 21 kilometrů v dobrých běžeckých botách nemělo být nesplnitelnou metou.

Věříte, že je bude muset obout?