Myslím, že k poklesu došlo již dvě sezony

Světová Super League byla vytvořena 21 kluby, aby zhodnotila sílu nejlepších týmů na světě. Od roku 2011 jsou první tři řádky obsazeny víte, které kluby. Ale od začátku poslední sezóny začaly padat.

“Myslím, že k poklesu došlo již dvě sezony,” uvedl Omar Khaduri, vedoucí Superligové Superligové “Superligové fotbalové zpravodajství”. “Stalo se tak hlavně proto, že se konkurenti tváří v tvář Juve, PSG a Man City stali silnějšími. Někdy pokles zůstává bez povšimnutí (v sezóně 2016-17, Celtic zaznamenal 106 bodů a v roce 2017/18 dosáhl 86 bodů, zatímco jeho dosažení bylo zapotřebí dvakrát, ale nikdo si nevšiml). ”

Hlavním úderem hegemonie tří obrů byly rekordní smlouvy o podmořské televizi a ropné obchody PSG a Manchester City. Nyní jsou náklady na vysílání ponorek dvakrát vyšší než náklady v libovolné lize – stejně jako zisk.

“Hlavním nepřítelem pro všechny neanglické týmy je podmořská licence. Dvakrát velký zisk vede ke stálému zisku. Je úžasné, že se to všechno nestalo dříve, “uvedl Stefan Szimanski, který napsal knihu Soccernomics (” The Economics of Football “) se Simonem Cooperem.

Za účelem boje se svými anglickými soupeři, Primera změnil schéma zpeněžení vysílání. V sezóně 2014/15 získal Barca a Real 140 milionů eur a Almeria, který byl nejhorším týmem v lize, získal 18 milionů. Nová dohoda, čestnější, vedla k rovnoměrnějšímu rozdělení prostředků. Výsledky jsou zřejmé: z 851 milionů eur v roce 2015 na 1,247 miliardy eur v roce 2017. Ale Real a Barcelona sotva zaznamenali rozdíl.
V Německu získává “Bavorsko” nejvíce, ale v loňském roce se částka snížila. Bundesliga by měla získat novou dohodu, která bude výhodnější než španělština, ale vzhledem k slavnému pravidlu 50 + 1 zahraniční vlastníci nemohou jednoduše přijít a investovat své miliardy do týmu. To vedlo k tomu, že nejdražším podepsáním “Bavorska” bylo nákup 37,35 milionů liber. Ve světě je 79. místo mezi nejhlasitějšími převody.