Moura je slavný krytý fotbal

Celý rok a půl fanoušci United, kteří jsou loajální k Mourinho, shromáždili dostatečné argumenty na obranu trenéra: druhé místo v lize, stabilní výsledky, několik vítězství v poháru, pokrok některých hráčů. Jeho obraz antagonisty, bojující proti všem, šel do klubu. A pak přišel čas na velkou evropskou hru proti turbulentní Sevillě a José se v jedné noci podařilo překonat veškerou práci, kterou udělal na severu Anglie.

Zbabělá taktika

Moura je slavný krytý fotbal, postavený na použití chyb soupeřů, může být nazýván autobusem, ale v nejlepších dnech portugalštiny, jeho tým vypadá nemilosrdně a pragmatická taktika vypadají jako mistrovské dílo minimalismu. V úterý u Old Trafford to nebylo jasné o MJ.

Skóre 0: 0 na jedné straně nemohlo být nazýváno pohodlně pro United: donutit soupeře, aby napadl a udělal chyby, nebránil by to brance v prvním zápase. Britové nyní museli jít dále a možný cíl Sevily velmi komplikoval úkol. Všechno toto, stejně jako téměř bezchybná statistika domácích her – jen za jeden a půl roku – jen dvě porážky (oba od sousedů z města) – umožnily Unitedovi očekávat rychlost číslo jedna a sázku na rychlý cíl.

Nicméně, Mourinho odmítl blitzkrieg – United hráči neovládali kontrolu nad zápasem a vypadali jako důchodci, kteří šli na procházku. Zdálo se, že tým zapomněli, že k tomu, aby vstoupili do dalšího kola, museli vstřelit a trenér byl s tím spokojený. “Sevilla” hrál odvážnější, pokryl hosty vysokým tlakem a na dotyk prošel pomalý duet opornikov. Jakýkoli útok mankunantsev začal dlouhým rolím míče mezi Smalling a Bayi a skončil odstraněním Lukaky s Fellainim a nekonečnými ztrátami.

V době nadvlády kázání útočícím na fotbal, Barcu, Realu Madrid a Bavorsko se Spojené proti Sevillovi zdálo bezmocné a nestydatě zastaralé provincie.