Mercedes v Maďarsku selhal, podruhé v sezóně vyhrál Vettel

BUDAPEŠŤ. Sebastian Vettel z týmu Ferrari využil skvělý start a stal se vítězem nedělní Velké ceny Maďarska, desátého akce letošního seriálu mistrovství světa formule 1.

Osmadvacetiletý německý pilot startoval z třetího místa. Ale po první zatáčce se dostal do vedení. Později bojoval proti první baru. Nakonec ji obhajovala.

Na okruhu Hungaroring se radoval poprvé v kariéře.

Rodák z Heppenheimu dosáhl pro Ferrari druhé vítězství v sezóně. Předtím vyhrál VC Malajsie koncem března. Je to 41. F1 v kariéře F1.

Zatím životní výsledek dosáhl Daniil Kvjat z Red Bullu – skončil na druhém místě.Nejvyšší ruský závodník dosud měl čtvrtou pozici v květnu Grand Prix Monaka.

Třetí řádek patřil jeho spoluhráči Daniel Ricciard – který obhajoval první kolo prvního kola. Piloti Red Bully dosáhli v této sezóně prvního inscenace.

Závod nevznikl z mistrů Mercedesu. Lewis Hamilton ztratil vedení po startu. Utekl z trati, poškodil přední křídlo, dostal pokutu a nakonec skončil šestý.

Jeho spoluhráč Nico Rosberg stále bojoval o vítězství. Nakonec ho defekt poslal do boxů a obsadil poslední osmou pozici.And now the full report from an incredible race.

Poprvé v sezóně Oba závodníci McLarenu byli na jednom závodě viděni na závodech. Fernando Alonso byl pátý (tentokrát ten nejlepší), jeho druhý Jenson Button devátý.

Bodované pozice doplnili ještě čtvrtý Max Verstappen (Toro Rosso), sedmý Romain Grosjean (Lotus) a desátý Marcus Ericsson (Sauber).

Celkově Hamilton vedl dvacet jedna bodů před Rosbergem. Třetí Vettel zaostává za vůdcem o čtyřicet dva bodů.

F1 je nyní následován čtyřtýdenní přestávkou. Nejbližší jezdci budou představeni 23. srpna v belgických lázních. F1 mistrovství světa

Současný koncert: 1.Mercedes 383 b 2. Ferrari 236 b 3. Williams 151 b 4. Red Bull 96 b 5. Force India 39 b 6. Lotus 35 b