Harzandovo vítězství Irish Derby přináší Dermot Weld slavné dvojité

Harzand, vítěz Derby v Epsomu před třemi týdny, se v sobotu vítězil z trvalého souboje s Idaho v sobotu, aby přidal irský Derby do svého rekordu o poloviční délku a potvrdil svůj status sezóny jako vedoucí střednědobý tříletý, rok-starý hřbet.

Oba hříbky bojovaly až na trati a až v posledním poločasu se Harzand a Pat Smullen najednou ocitli na okraji Idaho. třetí pro stáj Jim Bolgera a Ed Dunlopův Red Verdon, šestý domov v Epsomu, dále po linii.Harzand byl pátým vítězem Derby ve vlastnictví Aga Khan se seřadí v irském ekvivalentem o tři týdny později a pátý uspět, v kurzu 4-6.

„Byl to skvělý výkon na koni a jezdec, “řekl Weld. “Myslel jsem, že dnešní závod je ještě lepší závod než Epsom.” “Vzrušující věc v tomto závodě byla bitva. Oba těchto koní zrychlil a zvedla skvěle a oba žokejové se snažil zachránit, že trochu víc o finální challenge.Harzand vyhrává Derby po Dermot svaru činí pozdní výzvu ke spuštění hříbě Více

„Myslel jsem, že pro pár kroků, které by nás Idaho porazilo, ale právě v posledním týdnu se Harzandův kabát začal zesvětlat a jeho krevní obraz vypadal správně. Já jsem s ním neměl moc práce, ale věděl jsem, že se fyzicky zlepšil a Epsom ho zaostřil.Bylo skvělé sledovat ty dva skvělé žokejky, kteří skončili na dvou špičkách. “Pat byl brilantním jezdcem po mnoho, mnoho let. On vyhrál [Irish Derby] na Gray Swallow tady pro mě a tolik závodů po celém Irsku a po celém světě. On vyhrál Matriarch pro mě jeden den [v Kalifornii] a úplně vyšplhal nejvyšší jezdce v Americe. “Smullen, vyhrál závod podruhé, cítil, že Harzand se zavázal všechno k boji v “Je to tak velký kůň, má takovou odvahu a odhodlání,” řekl Smullen. “Ryan přišel s jedním dobrým, rozhodným útěkem. Potřeboval jsem, aby tento kůň hluboce kopal pro mě a on to udělal.Tlak byl a my jsme ho vytáhli. “Sinndar, ve stejných slavných zeleno-červených barvách, dokončil v roce 2000 stejný dvojitý Derby a pokračoval v branži Prix de l’Arc de Triumf na podzim. Harzand byl snížen na 8-1 z 10-1 pro Arc by Paddy Power, na trhu vedeném postponovaným, vítězem Korunovacího poháru, na 5-1.Idaho je 20-1 šanci vyhrát v Chantilly 3. října se stejnou firmou.

Dříve na kartě Medicine Jack odmítl Aidan O’Brien své 13. vítězství ve skupině dva železnice s polovinou “” Udělal, co jsme si mysleli, že by mohl udělat, “řekl Ger Lyons, trenér společnosti Medicine Jack. “To není děvčátko, my se nám líbí, ale nikdy nevíte, kdy jste se Ballydoyle vypořádali.” Antiquarium přišel z dlouhé cesty, aby vyhrál první běh Northumberland Plate na Newcastle je nová tapeta na všech povětrnostních plochách a nyní může být vycvičena pro listopadový Melbourne Cup během stejného výletu na dvě míle. Seamour, favorita 13-2, vyskočil dopředu v domácím rohu a popadl což se zdálo být rozhodujícím vítězstvím, ale Antiquarium se objevil v modrých barvách Godolphina, aby ho spustil pod Jamesem McDonaldem a vyhrál o délku a čtvrtinu. McDonald, který se narodil na Novém Zélandu, je ponechán džokej pro John O’Shea, Godolphinův hlavní trenér v Austrálii. “” Možná je pro něho dobrý nápad na začátku listopadu, “řekl McDonald s odkazem na Melbourne Cup. “Jsem si jistý, že bude [cestovat do Flemingtonu], ukázal opravdu dobrý obrat, který se nám líbí Down Under.Měl obrat jako noha a hodně tempo. “