Český čtyřbob dojel na SP ve Winterbergu osmý, vyhrál Friedrich

„Je to pecka! Všichni soupeři to dost vnímají a je příjemné, že Češi vystrkují růžky. Můžeme se rovnat s nejlepšími,“ radoval se Dvořák. „V minulé sezoně jsme nedoufali, že bychom mohli takové místo zvládnout. Hodně jsme makali přes léto, fyzicky jsme na tom dobře a věříme, že to může být ještě lepší.“

Nejrychlejší byl na domácí dráze olympijský vítěz a mistr světa Francesco Friedrich, za kterým Dvořák zaostal o rovnou sekundu. Ve dvojbobech vstoupil Friedrich do SP před týdnem v Siguldě dvěma výhrami, v sobotu ale v prvním závodu čtyřbobů prohrál o sedm setin s krajanem Nicem Waltherem.

Walther tentokrát dojel třetí, avšak na neporazitelnosti všech tří německých posádek se nic nezměnilo.Druhý se ztrátou 36 setin skončil Johannes Lochner.

Dvořák byl po první jízdě sedmý, v druhé jízdě si ve sněžení pohoršil. „Doufal jsem v lepší výsledek, měli jsme na to předvést minimálně šestku, ale nepovedly se nám starty, protože nám prasklo pravé roztlačovací křídlo. Tlačili jsem druhou jízdu skoro ve třech, což bylo složitější, a proto se start moc nepodařil,“ řekl Dvořák.

Čeští bobisté dostali před sezonou od Olympu nový čtyřbob německé výroby a hned s ním zajeli sedmé a osmé místo. Přitom si stále zvykají na novou techniku a třeba v prvním tréninku ve Winterbergu bob překlopili a jejich pád baví internet.

„Už jsem seděl a nechápal jsem, proč se bob najednou v první zatáčce překlopil,“ řekl Dvořák.Později zjistil, že se posádka nezvládla do bobu naskládat. Kopřivovi podklouzla noha, ostatní na něj čekali a v bobu stáli. „Bylo vysoko těžiště a jak jsme najeli do pravé zatáčky, tak se bob převážil a otočil,“ popsal Dvořák.

V závodech už všechno klapalo, ale český pilot si stále zvyká na nové řízení. „Každou jízdou to je lepší a lepší, ale je hrozně těžké se s tím sžít a nastavit si to, jak chci. To ještě potrvá, než to bude stoprocentní,“ podotkl Dvořák.

Světový pohár má do konce roku pauzu a pokračuje první lednový víkend v Altenbergu.Právě tam jeli čeští bobisté na trénink. „Chceme se dostat do lepší formy, abychom po Novém roce předvedli ještě lepší výsledek,“ řekl Dvořák.