Budaj: Jediná věc, kterou tu chystám, je víc, než jsem si dokázal představit

NEW YORK. Peter Budaj vzal čistý účet ve čtvrtek večer v olympijském NHL proti Coloradu. I díky dvaceti dvěma úspěšným zákrokem slovenského brankáře zvítězili hokejisté Los Angeles nad suverénně nejslabším týmem NHL 5: 0. Podíl na triumfu Kings měl i Budaj krajan Marián Gáborík, který už v čtyřicáté sedmé vteřině otevřel skóre stretnutia.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Peter Budaj opět zářil.Zachytil další čistý účet a je nejlepší NHL hráč. Slovenský brankář potvrdil fantastickou formu, když v posledních třech zápasech dosáhl druhé nuly. Celkově jich má na kontě sedmnáct v 308 startech v NHL.

Budaj vychytal už šestý shutout v sezóně av této statistice vede pořadí ligových brankářů společně s Braden Holtby z Washingtonu. ”

Pokud se Podívejte se na stůl, uvidíte, že jsou to těsné závody. Dokonce i soupeři vyhrávají, vypadá to, jako by nikdo neztratil body.Děláme maximum, co můžeme. “Peter Budaj, brankář Los Angeles

Do kolotoče NHL přitom naskočil z farmy až po tom, jak se kalifornskému klubu na začátku sezóny zranila jednotka – Jonathan Quick.

“Už jen to, že tu můžu chytat, je víc, než jsem si mohl představit. Jsem vděčný za šanci, kterou jsem dostal. Kluci přede mnou hrají úžasně,” děkoval spoluhráčům čtyřiatřicetiletý Budaj.

Kings dosáhli čtvrté vítězství za sebou, všechny slavili s Budajem v brance. V Západní konferenci patří Los Angeles sedmá příčka.

“Pokud se podíváte na tabulku, vidíte, že jsou to těsné závody. I soupeři vyhrávají, vypadá to tak, jakoby nikdo neztrácel body. Děláme maximum, co můžeme.Toto vítězství je pro nás cenné, do nadcházejícího tripu můžeme vykročit správnou nohou, “řekl pro zámořské média Budaj, jehož prohlásili za druhou hvězdu.

Skóre otevřel svým šestým tohtosezónny gólem Gáborík , který v nepřehledné situaci zblízka protlačil puk do branky hostí. Další dva zásahy přidal ještě v první třetině nejlepší střelec týmu Jeff Carter, takže po dvaceti minutách svítilo na ukazateli skóre 3: 0.Brown a Dwight King dorazili do třetího.

“Od úvodu jsme byli koncentrovaní, dokázali jsme skórovat hned při prvním střídání, což nám zvedlo sebevědomí,” poznamenal domácí útočník Brown.

Gáborík kromě gólu nasbíral také dvě plusko a odseděl si dvouminutové tresty. Denver prohloubil své utrpení, s řadou porážky, které byly na devět zápasů.