Budai zachytil vítězství Tampy a Chara skóroval

NEW YORK. K triumfu Bostonu na ledě Vancouveru 6: 3 v pondělním zápase NHL pomohl gólem i kapitán Bruins Zdeno Chára.

Svůj sedmý přesný zásah v sezóně dosáhl brzy 40letý obránce v 34. min typickým způsobem – střelou od modré čáry, v tomto případě spíše nahozením puku, který i díky Clonící Jimmymu Hayes prošel pod betony brankáře Ryana Millera.https: //www.nhl.com/video/embed/charas-long-range-tally/t-277350912/c- 50320603? q = chara? autostart = false

Kapitán hostů byl nejvytíženějším bruslařům svého týmu a zaznamenal sedmý přesný zásah v sezóně.Za více než 21 minut na ledě připsal čtyři výstřely a tři plus body, jeho krajan Peter Cehlárik nehrál. Boston hrál ve dvou třetinách ve Vancouveru 2: 3, ale čtyři góly ve třetí části otočily zápas v jeho prospěch.Brad Marchand, který zaznamenal 35 gólu, se dostal k přední straně stolu s pistolí vedle Sidney Crosby.

Kromě Chára s Cehlárik se v úterním 8-zápasovém dění v NHL představili i další tři Slováci.

Brankář Peter Budaj se prezentoval skvělým výkonem a 26 zásahy výrazně přispěl k triumfu Tampy Bay na ledě New York Rangers 3: 2.https: //www.nhl.com/video/embed/budajs-breakaway-stop-on-kreider/t-277350912/c-50303403? q = budaj? autostart = false

tohtosezónny nováček v útoku Tampy Brayden Point oslavil 21. narozeniny prvním dvoubrankový zápasem v kariéře.Tampa Bay zatáhla sérii vítězství na tři zápasy a na 1 bod se přiblížili Torontu na druhé příčce s volnou kartou do play-off ve Východní konferenci.

Se svými týmy neuspěli útočníci Marián Gáborík a Marko Daňo.

Los Angeles, s Gáboríkem doma, narazil na St. Louis. Louis 1: 3 a slovenský útočník si během 13:05 min nepřipsal žádnou střelu, zato měl 4 trestné minuty.

O páté vítězství Blues v sérii se výrazně přičinil brankář Jake Allen, který předvedl 38 zákroků. Daň z Winnipegu nedokázala zasáhnout Nashvillův led. Po dvou třetinách hostů vedl 3: 2, ale nakonec vyhrál domácí po 4: 3.Udělal dvacátý hit v sezóně Jamese Neala.

V šlágru pondělní noci v NHL si hráči Calgary poradili se soupeři s Pittsburghu 4: 3 po nájezdech. Flames dosáhli desáté vítězství v řadě a vyrovnali klubový rekord z roku 1978, tehdy ho dosáhli ještě jako Atlanta Flames.Loading…

Rozhodnutí padlo z hokejky Krise Versteeg, který po zápase neskrýval spokojenost.

“Říkali mi, že ten rekord pocházel z období sedm či osm let před mým narozením. Je to paráda být součástí takových výjimečných chvil.Play-off je naším hlavním cílem, ale pokud se vám podaří udělat takovou rekordní sezónu během sezóny, je to velmi pěkné, “řekl 30-letý tulák Versteeg.