25letý Scot Fraser, který hrál za Bournemouth od ledna 2013

Ryan Freiser (“Bournemouth”) – 26 klíčových programů

25letý Scot Fraser, který hrál za Bournemouth od ledna 2013, se stal jedním z hlavních objevů sezony v řadách třešní. V 38 hrách na účet Ryan statistiky počítal 26 klíčových programů, který ukazuje neuvěřitelnou užitečnost hráče pro organizaci útočných akcí jeho týmu. Není divu, že to byl Fraser, který se stal nejlepším asistentem Bournemouth na konci šampionátu, který se vyznačil 14 asistenty. Mimochodem, toto je druhý ukazatel v lize, více než Frazier pomáhá plnit pouze výše zmíněný Azar.

Španělsko LA LEAGUE

3. HONI („Alaves“) – 28 klíčových programů

„Alaves“ na konci sezóny skončil uprostřed stolu, ale ve svých řadách byl hráč, který se vyznačoval především svými konstruktivními činy na hřišti. Je to o 27letém winger Honey, kterého Alaves minulé léto pronajali na sezónu z Malagy. Záložník okamžitě splatí důvěru, snadno získal místo v základně a zaznamenal v jeho aktivních 5 gólů a 10 asistencí ve 36 zápasech. Khoni pravidelně zásoboval partnery ostrými přihrávkami a v důsledku toho se zaslouženě stal jedním ze tří nejlepších hráčů španělského šampionátu z hlediska počtu klíčových průchodů.

2. Lionel MESSI (Barcelona) – 30 klíčových programů

Velkolepý argentinský hráč zůstává opravdu skvělým hráčem naší doby. Když je Messi na hřišti, i v nejúspěšnějším zápase Barcelony můžete očekávat alespoň jedno nebo dvě jasná rozhodnutí, která mohou změnit příliv zápasu. V sezóně skončila, Messi snadno vyhrál spor střelců ve španělském šampionátu (36 gólů v 34 zápasech), a také se stal nejlepším asistentem turnaje (13 asistencí), ale počtem klíčových průchodů byl spokojen s druhým řádkem.