Usain Bolt čelí bojové olympijské bitky po tom, čo utrpel trúbku v skúškach

Jamaica Gleaner v sobotu informovala, že Bolt a jeho tím budú lietať do Európy a navštívia svojho lekára Hansa-Wilhelma Müllera Wohlfahrta, ktorý bol s Nemeckom v Euro 2016.

“Po pocitom nepríjemnosti moja kohútička po prvom kole a potom opäť v semifinále som bol vyšetrený vedúcim doktorom národných majstrovstiev a diagnostikovaný s prvej slzou, “povedal Bolt. “Predložil som lekársku výnimku, ktorá sa má vylúčiť zo 100 m finále a zostatku národných majstrovstiev.Ihneď hneď vyhľadám liečbu a dúfam, že ukážem fitness na Londýnskych výročných hrách 22. júla, aby som získal výber na olympijské hry. “Podľa JAAA sú zdravotné výnimky bet365 uvítací bonus pre nových hráčov povolené, ak je športovec zaradený do kategórie prvých troch na svete na svojom podujatí a “preukážu svoju formu vo svetovom rebríčku pred konečným predložením súťažných podkladov”.

Bolt prebehol v tomto roku druhý najrýchlejší 100m čas, nebol v roku 2016 v prevádzke 200 m, bude mať nárok na výber aj za dlhšiu vzdialenosť – ak je to vhodné – keďže má najrýchlejší čas na svete počas olympijského kvalifikačného obdobia, ktoré trvá od 1. mája 2015 do 11. júla 2016.

Národné olympijské výbory musia do 18. júla predložiť svoj zoznam prihlášok s atletickými administrátormi, ktorí dokážu predložiť až štyri mená na jednu udalosť.Takže Bolt bude určite pomenovaný na to, aby prebehol v štafetárstve 100m, 200m a 4x100m, pokiaľ nebude trpieť ďalším prepadom. Bolt prvýkrát pocítil nepríjemné pocity v jeho hamstringe na ceste k víťazstvu svojho 100m tepla vo štvrtok a rozhodol sa, že nebude riskovať ďalej po víťazstve v semifinále v piatok v 10.04sec. Svetový držiteľ svetových rekordov 100m a 200m neskôr tweeted obrázok o sebe, ktorý dostal liečbu.

Prvá kŕčiková trieda je najľahšia forma zranenia a očakáva sa, že 29-ročný bude môcť znovu behať koniec týždňa.Prerušenie jeho tréningu však jednoznačne ohrozuje jeho ambície udržať si svoje olympijské tituly. Boltova absencia, 100m finále v Kingstone, získal strieborný medailista v Londýne 2012 Yohan Blake 9,95 sekúnd, po výzve na vylúčenie z Unibet bonusovú ponuku falošného štartu proti nemu bola po preskúmaní zrušená. Nickel Ashmeade bol sto sekundy za sebou s Jevaughnom Minziem, trénerovým partnerom Bolt, tretí v 10.02.

Bývalý držiteľ svetového rekordu Asafa Powell, ktorý bol štvrtým prekvapením, povedal, že očakáva, že Bolt obnoviť v čase pre Rio. “Potrebujeme ho tam. Som si istý, že bude pre Riu v poriadku.Som si istý, že je len veľmi opatrný. ”

Jeho optimizmus bol zdieľaný Blake, ktorý povedal, že neexistuje pochybnosť, že bol Bol v Rio:” Je to len opatrnosť, “povedal. “Je to dobrý.”

Blake, ktorý za posledné štyri roky utrpel niekoľko úrazov v šikmosti, povedal, že bol svojím víťazstvom potešený. “Mnoho ľudí si nemyslelo, že by som sa vrátil, ale hľa, hľa, som,” povedal. “Bol to boj. Chcel som ísť rýchlejšie, ale kvôli tragédii, ktorá sa udiala na začiatku, nemohla, pretože som si mala zachovať a byť opatrná. Elaine Thompson bežala v štvrtej najrýchlejšej dobe v histórii ako ona vyhral ženskú udalosť vo výške 100m v 10.70sec, pred majstrovskou olympijskou šampiónovou, Shelly-Ann Fraser-Pryce.Iba tri ženy odišli rýchlejšie ako 24-ročná Thompsonová – Florence Griffith Joynerová, Carmelita Jeterová a Marion Jonesová – s Fraser-Pryce tiež beží 10,70. “Cítim sa dobre,” povedal Thompson, ktorý bol minulý rok na majstrovstvách sveta v Pekingu druhý na Dafne Schippers viac ako 200 m. “Som vzrušený.” Usain Bolt by nemal problém “odovzdať olympijskú zlatú medailu” Prečítajte si viac