Západní Sydney hráči vypořádají spory o mzdě za klubový pohár

trenér Western Sydney Tony Popovic ocenila profesionalitu svých hráčů po sporu o platbu, která hrozila, Club World Cup kampaň klubu byl nakonec vyřešen.

The Wanderers četa hrozil bojkotovat jejich zápas proti mexické straně Cruz Azul v Maroku v neděli ráno (AEDT) kvůli tomu, co oni považují za nespravedlivé podíl turnaje prize money.

Ale týdenní standoff skončil ve čtvrtek s Wanderers a profesionální fotbalisté Austrálie oznámil, že dosáhl nová smlouva.

I když obě strany odmítl prozradit podrobnosti, předpokládá se, že hráči obdrží výrazný nárůst oproti původní nabídce je 10% zaručené $ 10,2m prize money, ale méně než 50%, které navrhuje.

kontroverze zastínila asijské mistrů nahromadění k zápasu, který by mohl vést k vysněné semifinále s Realem Madrid, ale Popović uvedl, že rozlišení by se změnilo jen málo na tréninkové paddocku.

„Vidíme na papíře, že něco bylo vyřešeno, ale za poslední dva dny jsem viděl skupinu odhodlán udělat velmi dobře,“ řekl Popovic v Rabatu ve čtvrtek.

„je to jednota mezi zaměstnanci a hráči, který je normální pro mě.

„neviděl jsem změnu a nemám očekávat změnu protože jsem s tím, jak vypadal velmi spokojený, protože jsme dorazili.“

I když existují návrhy, že spor mohl poškodit vztahy mezi hráči a klubu v dlouhodobém horizontu, Popovic ocenil manipulaci problému ze všech stran.

„Je to úvěr do klubu – nejen hráči,“řekl

.„Je to nešťastné, že tam byl problém ve veřejné doméně, ale nejsem překvapen, jak dobře se podíval po jejich tělech a provedli sami připravit na fantastické hře, jejíž jsme součástí.

„Jako trenér jsem viděl co mě bát.“

Wanderers jsou dlouhé zvenčí porazit sever američtí mistři Cruz Azul, s vítězi v tvář real Madrid v semifinále.

Western Sydney jsou winless v A-League po prvních devíti kolech ale Popovic uvedlo, že existují silné náznaky, které by naznačovaly jeho tým mohl chopit příležitosti v marockém hlavním městě.

„Když jsme trénovat dobře, hrajeme dobře a tento týden už jsem viděl nějaké velké věci na tréninkové výběhu,“ řekl.

„přehrávání dobře neznamená, že vyhrajete v sobotu, ale budeme určitě jít do toho s jistotou.“