Z herního hlediska už Verona začala mít problémy

Není divu, že v září 2001 získala v Premier League ocenění „Hráč měsíce“ Veron. Stejně jako předtím nebyl ani zdaleka dokonale zapadl do taktiky a způsobu hry MJ pod Fergusonem, často na okraji fotbalových akcí. Ale minutové postřehy, které Verona přinesla „Spojenému“ prospěchu.

Z herního hlediska už Verona začala mít problémy. Nemohl hrát, protože Ferguson chtěl. Navíc, United je předsezónní trénink byl velmi odlišný od toho ke kterému Juan Sebastian byl zvyklý na Lazio. Namísto dobrého cvičení a intenzivního tréninku, Veron dostal spoustu přátelských zápasů, kvůli kterým jeho fyzický stav nebyl zdaleka ideální. Snad z tohoto důvodu, záložník začal mít problémy s Achillovou šlahou, která pronásledovala Juan Sebastian po celé druhé části šampionátu 2001/2002.

Navzdory zdravotním problémům se Veronovi podařilo ve druhé sezoně dokázat, že je mnohem lepší. V národní lize, on zaznamenal jen dva branky pro Manchestera Uniteda, ale v Lize mistrů skóroval čtyřikrát najednou. Zvláště nezapomenutelný byl jeho míč do cíle Olympiacos v první skupině.

Další zranění Achillovy šlachy donutilo Veronu nechat ujít sedm týdnů a vrátil se do hry těsně před návratem čtvrtfinále Champions League proti Real Madrid. Na silnici, MJ ztratil 1: 3, a proto musel vzít přesvědčivou pomstu doma. V 60. minutě bylo skóre 3: 2 ve prospěch týmu Real Madrid a Ferguson musel odstranit Veronu z pole a vystřelil na Beckhama. Angličan dokázal změnit průběh setkání, vstřelil dva góly a chytil vítězství United – 4: 3. Tentokrát tisk kritizoval nejen Veronu, ale i nadále věřil v Argentinu Ferguson.

V důsledku toho se skotský trenér MJ vzdal. On se vrátil z 4-5-1 schématu k jeho milovaný 4-4-2, velmi kvůli skutečnosti, že United svrhl Arsenal z vedoucích pozic, znovu se stát mistrem Anglie.