Vyhrajeme 3: 2, zatipovať si před zápasem s Německem kapitán Lipták

BRATISLAVA. Kapitán Slovenská tenistek v Poháru federace Matej Lipták sledoval ve čtvrtek v přípravě na kurtu v Aegon aréně nejprve Danielu Hantuchovou a potom i Magdalénu Rybarikova. Obě trénovali s velkou chutí, cítí dobrou formu.

Právě mezi nimi se rozhodoval o dvojce týmu před pátečním losováním víkendového zápasu ČR – Německo v prvním kole světové skupiny, ve kterém se bude rozhodovat o postupu mezi čtyři nejlepší kolektivy.

Jednotkou slovenské sestavy je finalistka Australian Open Dominika Cibulková. Hantuchová či Rybáriková?

“Dominika ve čtvrtek nehrála, dali jsme přednost odpočinku,” řekl Lipták, který je i osobním trenérem Cibulkové (13. ve WTA). “Udržet si formu z Melbourne není snadné.Herny je na tom dobře, ale musí zvládnout i psychiku. Po přestávce se potřebuje znovu naladit. Věřím, že první výměny před domácím publikem ji nastartují. ”

Hantuchovou (30.) a Rybarikova dělí ve světovém žebříčku jen dvě místa, výkonnostně jsou vyrovnané. Zkušenější Hantuchová se umí v týmové soutěži vyburcovat, vyhrála mnoho klíčových zápasů. Na druhé straně Rybáriková má s Andrea Petkovicová is Julia Görgesová, které připadají v úvahu jako dvojky německé sestavy, lepší zápasovou bilanci.

“To všechno musím zvažovat, když se s trenérem týmu Ladislavem Simonem rozhoduji, kdo nastoupí vedle Cibulkové do dvouher.Vyslechneme si i názor dívek, “vysvětloval Lipták. “Vždycky jsme chtěli mít více než dvě hráčky, abychom mohli rozložit zátěž celého víkendu. Rybáriková je herny na výšce, ale bude záležet, jak to zvládne mentálně. Zda se před plným publikem vyburcuje nebo ji to bude svazovat. “I Němky hledají dvojku

Němky mají jistou jednotku týmu Angelique Kerberová, hráčku top 10 světového žebříčku, a skvělou dvojici na závěrečnou čtyřhru Goergesová – Groenefeldová. S finalistkou Wimbledonu Sabine Lisicki by byly jasnými favoritkami, ale i po jejím zranění mají velmi silnou sestavu.Také se rozhodují o dvojce týmu.

“Mají kvalitního debli, a tak mi vychází, že ke třem bodům bychom se měli dostat ve dvouhrách,” uvažoval kapitán Slovenska. “Vůdkyně naší sestavy Cibulková může vyhrát dva zápasy, ale jestli to tak bude, rozhodne se až na kurtu. I Hantuchová umí získat důležité body a na svou příležitost čeká Rybáriková. ”

Matej Lipták nezvykne tipovat, ale teď udělal výjimku:” Vyhrajeme 3: 2. “