VIDEO Juventus před odporem ve skvělé pozici: Porto bránila rychlému vyloučení

PORTO – Hráči Juventus v Turíně vyhrál semifinále finále Ligy mistrů 2016/2017 na FC Porto 2-0. Hosté využili řadu výhod, když portugalský tým oslabil po půlhodinové hře eliminoval Telles.Do střelecké listiny se po změně stran zapsali střídající hráči Marko Pjaca a Dani Alves.

Favorizovaný italský mistr nastoupil v Portu bez obránce Bonucciho, který za konflikt s trenérem Allegro zůstal sedět jen na tribuně.Domácí hráli v úvodu se suverénem Serie A vyrovnanou partii, ale oslabil jejich vlastní hráč. Obránce Telles se v průběhu dvou minut prezentoval dvěma zbytečnými a hrubými fauly, za které viděl žluté karty, po té druhé i červenou a putoval předčasně pod sprchy. Hosté dlouho nevěděli přesilovku využít.

Po změně stran dostali Porto pod tlak, ale vážnější šanci si nevypracovaly. Domov se vyhnul a stiskl křídla. Klíčem k obratu bylo, že Allegri oživil Juventus. Za prvé, Pjaca skóroval 0: 1 po pěti minutách hry. Daniel Alves stačila na gól necelá minuta, když těsně po vystřídání Lichsteinera zvýšil na 2: 0 pro hosty.Tvrdé ženy v domácnosti ani nebyly úspěšné a cestují do Turína dvoučlenným mužem.