VIDEO + FOTO V Česku tuhla v žilách krev: Život brankáře po děsivé srážce zachránil soupeř!

PRAHA – Kromě nádherných gólových momentů fotbal přináší i několik nepěkných až děsivých situací. Jedním z nich byl ten, který hrál v Bohemiansu se Slováckem za 29 minut. Po děsivé srážce brankáře Martina Berkovca se stoperem Danielem Krch zůstal domácí gólman nehybně ležet a celý stadion ztichl.

Brankář Berkovec snesl nepříjemnou srážku o něco horší. Přímo na trávníku musel vytáhnout jazyk a pole zůstalo na kolejích.

Pak se dva hráči dostali do nemocnice na Vinohradech, kde měli štěstí, že dorazí s plným vědomím.Žádný z nich neměl havárii, ale jejich stav byl stabilizován v sobotu večer. “ Daniel Krch měl slabší otřes mozku, rozbité čelo a přehryzání ret. Výsledky CT mozku byly negativní, doktoři mu zašili čelo a pustili ho do domácí péče,” okomentoval pro klubové stránky člen lékařského týmu Bohemians Martin Vávra.

Stav Berkovca byl vážnější a tak zůstal přes noc v nemocnici. “Měl těžší otřes mozku, také rozkousnutí peru a ulomený zub,” popsal Vávra stav brankáře. “Naštěstí i on měl CT mozku s negativním výsledkem. V nemocnici mu zašili ret a nechali si ho přes noc raději na pozorování.V neděli ráno ho po vizitě také propustili do domácí péče, “ dodal Vávra, který vyzdvihl duchapřítomně počínání koně: ” V takovém případě je každá sekunda důležitá. Tím, jak Berkovcovi uvolnil jazyk, mohla do mozku opět putovat okysličená krev. Vytáhl ho z nejhoršího. ”

Samotný Koně přiznal, že v podobné situaci nestál poprvé. ” Toto je již čtvrtý případ v mé kariéře. Když vidím, že je problém, snažím se pomoci, “ uvedl skromně 26letý reprezentant Toga po zápase.Setkání skončilo bezútokovým remízkem a domácí tým, po setkání, měl velký podnět k sociálním sítím.

Po zápase poděkoval předseda představenstva klubu Dariusz Jakubowicz a ředitel klubu Darek Jakubowicz africkému útočníkovi ve službách Slovácka osobně v šatně soupeře. Samozřejmě svému zachránci děkoval i otřesený domácí brankář, který hned po vyšetření poslal na sociální síti koně velké poděkování: “Chtěl bych tímto poděkovat Francisi koně za záchranu a pohotovost při dnešním zápase. Jsem rád za okamžitou pomoc a ještě děkuji jednou! ” Berkovec ji ani nezapomene na hroznou kolizi nebo na pár minut. “Co se stalo a Francis pomohl, dozvěděl jsem se z televizního spotu, zachránil mě.Až bude někdy v Praze, zvu ho na bohatou večeři, “ uvedl v neděli odpoledne.

O zapojeni Berkovca či stopera Krcha do tréninkového procesu bude rozhodovat aktuální zdravotní stav.