Vern Cotter přivítá skotskou povahu, když se rozbíjí kolem Japonska

Scotlandský trenér Vern Cotter se prohlásil za spokojený s vítězstvím jeho strany 21-16 nad Japonskem, a to i přes to, že se v Tokiu podařilo vydělat výkon. Tým Skotska byl pod cosi pro velké kusy hry ale kromě úniku brilantní první poloviny pokusu o Kaito Shigeno, jejich obhajoba byla pevná a nakonec jejich nadřazená sbírka vyplatila dividendy. Henry Pyrgos přispěl třemi ze sedmi trestů – Greig Laidlaw přidal další čtyři – což nakonec vidělo Skotsko pečetí 2-0 série vyhrát nad jejich hosty.A ačkoli Cotter viděl prostor pro zlepšení, kiwi-rozený hlavní trenér byl spokojen, aby zvedl vítězství znovu. “Pokud můžeme mít frustrující dny a výhra na jejich konci po celou dobu, já bude šťastný, “řekl. “Byla to hra, která v kontextu konce sezóny a dlouhého roku, abych získal výhru, abych to vyřešil, jsem šťastný.” “Jsem spokojený s postavou, já jsem spokojen s tím, jak tým vyvíjel tlak a konečně získal výsledek. Mohlo to jít jinak.

“Zatěžovali jsme velmi obtížnou první polovinu, letěli do nás a zvedli intenzitu od minulého týdne, cítili jsme to. Trvalo to chvíli, než jsme je mohli nosit, ale my jsme spokojeni s výsledkem. “Naše poslední hra [před turné] byla ztráta proti Irsku – a tak se něco děje.Žádný trenér nikdy nebude úplně šťastný a vím, že najdeme části, které potřebujeme zlepšit, viděli jsme je zde. Bude to příští příležitost, když se shromáždíme. “Pyrgos, kapitán v noci, počítal Japonsko, že zrychlil první test, ale jeho strana se vyrovnala.

Řekl: “Hrají ve velmi vysokém tempu, ale předpokládám, že to je Japonsko. Pokaždé, když jsme je hráli v loňském roce, víme, že to je to, co přinášejí, takže jsme se s tím museli vypořádat.Snažili jsme se o to dobře, ale pro nás to bylo frustrující, že jsme nemohli držet míč. “Porazený japonský trenér Mark Hammett tvrdil, že jeho strana byla” nerespektována “poté, co padla na další ztrátu proti Skotům. Také věřil, že během životně důležitého období ve druhém poločase bylo Skotsku dovoleno uniknout zpomalením míče bez trestu od italského rozhodčího Mariuse Mitrea.

” Nemyslím si, že nejlepší tým vyhrál a dokonce i mluvil se skotskými trenéry, souhlasí.Na konci dne je skóre na palubě a půjde dolů jako ztracený testový zápas a my jsme samozřejmě velmi, velmi zklamáni. “Cítím, že možná poslední dva testy jsme byli trochu neprávem jako tým a co můžeme dosáhnout. Při celém útoku, zejména v druhé polovině, jsme nedostali odměnu.

“Byl zřejmě důvod, proč míč zpomalil. Na to jsme opravdu tvrdě pracovali, ale nezískali výsledek, o kterém jsme přesvědčeni, že bychom měli mít. “