V tomto sezóně brankář Werder vynechal týmový tým z Brém

Jaroslav DROBNÝ (Česká republika, 18. 10. 1979, 39 let)

Odmítnutí odchodu do důchodu. Top 10 nejstarších fotbalových hráčů mistrovství Evropy

V tomto sezóně brankář Werder vynechal týmový tým z Brém, který předváděl před svého krajana Jiří Pavlenka a mladého Luca Plegaman. Frakci, kteří šli do Polska a Ukrajiny před šesti lety kvůli účasti na mistrovství Evropy, jsou nejlépe známí jako brankáři Berlína Herta – 97 zápasů od roku 2007 do roku 2010. V současné době se nejvíce zkušený čeští, kteří dokázali udržet smlouvu ve Fulhamu, se aktivně připravují na svou kariérovou kariéru – říká se, že Drobnům bude nabídnuta role trenéra brankářů na Werder Academy, jejichž barvy se brání od roku 2016.

6. Julian SPERONI (Argentina, 18.5.1979, 39 let)

Odmítnutí odchodu do důchodu. Top 10 nejstarších fotbalových hráčů mistrovství Evropy

Vousatý argentinský se v roce 2004 přestěhoval do “Crystal Palace” a od té doby se jako věrný manžel nestýkal na jiné týmy. S “orly” Speroni prošel hodně – změnou trenérů, pádem z Premier League do mistrovství a zpět.

V minulé sezóně Julian dokonale nahradil Hennessyho při zranění a pak, když se Welshman vrátil, několik zápasů nedovolilo, aby se vysoký brankář vrátil k bráně. V současné herní kampani se Speroni nevstoupí do kompozice, stejně jako na české frakce ve Werderu, ale přítomnost takového vysoce kvalifikovaného a specializovaného člověka na tréninku je pro hráče velmi důležitá z hlediska psychologie. Zřejmě na konci sezóny nastoupí Julian do koučovacího týmu prvního týmu orlů.