V této sezóně Pizarro přišel poprvé do Werderu

Legendární útočník minulý měsíc oslavil čtyřicáté výročí. Skutečný profesionál ve své oblasti, který stále pečlivě sleduje režim, odmítá alkohol a neustále trénuje bez ohledu na věk. V této sezóně Pizarro přišel poprvé do Werderu v jeho kariéře – poprvé podepsal smlouvu s Bremenem v roce 1999, poté v roce 2008 o půjčkách z Chelsea, o rok později podepsal stálou smlouvu a tři roky později v “Bavorsku”, takže v roce 2015 opět v “Werder”. V této sezóně vstřelil Pizarro dva góly, z nichž všechny byly zaznamenány po nástupu čtyřicátého výročí.

2. Gianluigi BUFFON (Itálie, 28.1.1978, 40 let)

Odmítnutí odchodu do důchodu. Top 10 nejstarších fotbalových hráčů mistrovství Evropy

Idol mnoha generací, který nepotřebuje úvod, stále hraje pro Paříž Saint-Germain. V lize 1 hrál Gigi 6 zápasů, ve kterých uznal čtyři góly. Mimochodem, včera, 19. listopadu, to bylo přesně 23 let od Buffonova debutu v Serii A.
Gigiho smlouva s Pařížci je počítána až do konce současné sezóny, takže v každém scénáři se mistr světa v roce 2006 setká s příštím rokem jako hráč čtyřicátého ročníku.

1. Vitorino HILTON (Brazílie, 13.09.1977, 41 let)

Odmítnutí odchodu do důchodu. Top 10 nejstarších fotbalových hráčů mistrovství Evropy

Je to hrozné si představit, ale za čtyřicet let jeden muž hraje bez změny ve vrcholné divizi ve Francii pro tým, který zoufale bojuje za bronzové medaile. Vitorino, který nebyl nikdy povolán do brazilského národního týmu, hrál v této sezóně v jedenácti zápasech Ligy 1, z nichž dva nebyly kvůli zraněním, ale kvůli násilné náladě kapitána Montpellier. Smlouva čtyřicetiletého fotbalisty ztrácí svou právní sílu v létě příštího roku, ale téměř nikdo nepochybuje o možnosti rozšíření spolupráce s bývalým fotbalistou v Marseille.