V loňském roce zvítězil. Hamilton chce udržet Kanadu ve vítězné vlně

MONTREAL.Lewis Hamilton se stal před dvěma týdny v Monte Carlu vítězem velké ceny formule 1 po více než sedmi měsících a na vlně úspěchu se bude chtít udržet i během tohoto víkendu v Kanadě.

V Montrealu se uskuteční sedmý díl letošního seriálu mistrovství světa F1.

Jednatřicetiletý trojnásobný světový šampion těžil v Monaku z chyby v Red Bulle, když mechanici příliš dlouho zdrželi Daniela Ricciarda.Prečítajte si také: Přečtěte si také: F1: Hamilton se dočkal vítězství v Monaku

Dříve byly pro jezdce Mercedesu nejlepším výsledkem druhá místa z Austrálie a Ruska.

“Bylo skvělé opět stát na nejvyšším stupni po těžké sérii.Bylo to skvělé pro mé sebevědomí. Nakonec máme dlouhou cestu, v úvodních šesti závodech jsme viděli, že je vše možné. Jsme nejlepší, ale cítíme obrovský tlak našich konkurentů. Dokázal jsem, že jsem silný tak jako dříve a budu i po zbytek sezony, “řekl Hamilton pro oficiální stránku Mercedesu, který bude v Kanadě obhajovat loňské vítězství. VC Kanady:

Navzdory návratu Hamiltona na nejvyšší stupeň na pódiu nemusí aktuální lídr šampionátu Nico Rosberg panikařit. Vyhrál první čtyři závody v sezoně, což mu zajistilo pohodlný náskok.

Nevyšli mu poslední dvě velké ceny, v Barceloně boural s kolegou Hamiltonem av domácím Monaku obsadil pouze sedmé místo.Rosberg v Kanadě ještě nevyhrál, takže to bude pro něj ideální možnost vrátit se na špici.

“Čekal jsem, že přijdou těžké časy po skvělém úvodu do sezony a připravil se na to. Toto jsou chvíle, kdy mi pomáhají zkušenosti. V posledních závodech jsem si, doufám, vyčerpal všechnu smůlu. bude zajímavé sledovat Red Bull, jak na tom bude. Snad opět budeme o kousek před nimi, “dodal Rosberg.Poradie MS (po 6 z 21 závodů):

2. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 82

3. Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull 66

4. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari 61

< p> 5. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari 60

6. Max Verstappen (Hol.) Red Bull 38

v Red Bullu se v posledním období ohromně zlepšily, o čemž svědčí Vítězství Max Verstappen v Barceloně a Ricardovo druhé místo v Monaku.Austrálčan také získal polní pozici v ulicích Monte Carlo.

Ještě horší je, aby Ferrari zvítězili po útoku na titul. Scuderia přijde do Kanady s vylepšeným motorem, ale zůstává otázkou, na jaké umístění to bude stačiť.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Ferrari má stále šanci na titul, tvrdí šéf týmu

Piloti budou moci v Montrealu využít tři sady pneumatik – měkké, super měkké a velmi měkké.Podle meteorologů by mělo být na střídačku zataženo a slunečné počasí s maximální teplotou 24 ° C a pravděpodobností srážek 20 procent.

Nedělní závody se půjdou o 20:00 SELČ, sobotní kvalifikace je na programu v 19.00. Přímé přenosy budou vysílat stanice Sport1 a Sport2.video //www.youtube.com/embed/6f0QuLSxJoE