V Bilbau se snaží vštípit kult fotbalu

V Bilbau se snaží vštípit kult fotbalu chlapcům doslova od útlého věku. V tomto případě je kladen důraz na to, že všichni cítí svou identitu a loajalitu k „atletice“. Každý chlapec, který se narodil v Bilbau nebo jiných lokalitách v okruhu 60 kilometrů, obdrží od klubu dárek k narozeninám ve formě fotbalových míčů a některého z nejdůležitějších doplňků v prvních měsících života dítěte. Stěny mateřských domovů jsou speciálně omítnuté v červených a bílých tónech – doslova všechno, dokonce i v nejmenších detailech, by mělo rodiče rodičů a snad i na podvědomé úrovni podnítit, že volba „atletiky“ je poctou dávných tradic předků. .

Z tohoto důvodu, chlapci, když vyrůstají, nesnívají o ničem jiném než o tom, že by měli na sobě tričko své původní atletiky. Je to velká pýcha, a to jak pro děti, tak pro jejich rodiče a trenéry místního fotbalového klubu, kteří spolu s Realem a Barcelonou nikdy neopustili elitní divizi španělského fotbalu – Příklad.

„Podle našich výpočtů prošlo akademií 85% hráčů prvního atletického týmu. V průměru zůstane tady před dosažením prvního týmu sedm let. Vezmeme mladé chlapce, aby je vytvořili, a pak je necháme jít na velkou fotbalovou cestu, “říká Jose Amorrort, který do začátku roku 2019 působil jako sportovní ředitel klubu.

Amorrort dobře ví, co je Athletic a jak důležitá je identita klubu pro obyvatele regionu. Narodil se v Bilbau a strávil pět sezon pro Athletic, kde se zúčastnil finálového pořadí s Juventusem v poháru UEFA 1976/77.

“Atletický” má vynikající a rozsáhlý systém vyhledávání a náboru mladých talentů. Klub má v tomto regionu pouze 20 skautů, mezi něž patří hledání vhodných talentů a sběr všech nezbytných informací o nich. Red-and-whites navíc podepsaly dohody o spolupráci se 150 fotbalovými školami v regionu, které posílají své nejlepší absolventy do Lesamu.