USA zvítězily 4: 0 nad Guatemale v kvalifikaci mistrovství světa vítězství

V úterý nemohly být vklady vyšší. Pokud by muži z USA ztratili z Guatemaly znovu, byli by na pokraji chybějícího Světového poháru v roce 2018 a práce trenéra Jürgena Klinsmanna by určitě byla na trati. Ale prozatím se zdá, že vše je odpuštěno – alespoň Klinsmann může doufat tak. Po katastrofické první noze viděla USA v rozpacích v Guatemale, USA vzlétly zpět a paralyzovaly kolem Los Chapines v Columbusu, Ohio v úterý, 4-0.USA je rozhodující vítězství nad Guatemalou: pět věcí, které jsme se naučili Přečtěte si více Klinsmann s nátlakovou montáží začal mnohem konzervativnější a praktičtější sestavu tím, že přepracoval start 11, který utrpěl předchozí ohromující porážku.Tyto změny, které zahrnovaly uvedení hráčů do přirozenějších rolí, vypadaly jako rozdíl v druhé etapě turnaje Concacaf World Cup, který se kvalifikoval proti Guatemale. “V posledních několika dnech jsme mluvili o tom, co bude trvat taková noc, “řekl americký záložník Michael Bradley. “Máme spoustu kluků, kteří už dříve hráli takové hry. Myslím, že naše zkušenosti a odhodlání nás přenesly. “

Nyní se v USA nachází druhá skupina C na 7 bodech, pod Trinidad & Tobago s 10 body. Guatemala klesla na třetí místo o 6 bodů, zatímco St Vincent & Grenadiny sedí v dolní části bez skóre.Nejlepší dva týmy postoupí na další a finální šestiúhelníkové kolo kvalifikace Concacaf – a pokud USA vyhrají další kvalifikaci v září, budou téměř jisté, že budou postupovat. Zástupce Graham Zusi, který byl nazván v průběhu víkendu jako překvapivé posílení, získal startující kývnutí proti Guatemale a nakonec přidal třetí cíl USA. Dvacet vteřin ve druhém poločase, volný míč se dostal pryč od Gyasi Zardes a Zusi ho vystřelil kolem brankáře Paulo Motta. Clint Dempsey, který byl vynechán poslední Klinsmannovy dva rozpisy, než se vrátil k této sérii, hrál ranný hrdina Američanů. V 12. min., Geoff Cameron vznášel míč směrem k Zardesovi, který v krabici kreslil dva guatemalské obránce.Zardes ji zaklepal na cestu běžícího Dempseyho pro jednorázový úder. Cameron zdvojnásobil vedení USA v 35. minutě. Bradley lobil volný kop, zatímco Cameron se snadno odtrhl od svého obránce, hlavičku mířil zpět k blízkému postu, aby zdvojnásobil vedení USA. Ethan Finlay skóroval, co mělo být čtvrtým cílem pro USA, ale oficiální posádka ho neprávem nazývala ofsajdou.Místo toho, že poslední gól šel do Jozy Altidore, který zaznamenal v 89. minutě, zaklepáním na míč propuštěn Dempsey.

Bradley bude vyloučen pro další zápas USA kvalifikací mistrovství světa proti St Vincent & Grenadíny v září za akumulaci žluté karty. 17-letý záložník Christian Pulisic s Borussia Dortmund vstoupil do zápasu pozdě na svůj první oficiální čepici USA, který ho spojil s americkým národním týmem mezinárodní kariéru navzdory jeho chorvatské způsobilosti. Úterý zápas proti Guatemale by měl být rutinní kvalifikaci pro USA, ale ohromující 2-0 ztráta v pátek to musel vyhrát. Americká první ztráta nohou v Guatemale byla jejich první od roku 1988 a díky ní se Guatemala stala nejnižším týmem, který USA kdy ztratili v non-přátelské, protože pořadí bylo uvedeno v roce 1992.Spojené státy také pokračovaly ve vítězství, které je vidělo v neposlední řadě v posledních šesti non-přátelských zápasech proti týmům, které se nacházejí ve 100 nejlepších světových družstvech FIFA. Páteční ztráta se Guatemala stala nejnižším týmem, v roce 1992 nebyli přátelští. V roce 1992 USA také pokračovaly v pruhu, které je vidělo vítězství v posledních šesti non-přátelských družstvech proti týmům, které se nacházejí ve 100 nejlepších světových družstvech FIFA.

“Pro mě rozdíl byl kolektivní mentalita, úsilí, závazek, ochota zapomenout na všechno ostatní navenek a když píšťalka vybuchla, vylévá jejich vnitřnosti na pole, “řekl Bradley. Podle analýzy z ESPN, mají USA nyní 92% šanci pokročit do dalšího šestiúhelníku v kvalifikaci Světového poháru.Kdyby se dostali do Guatemaly, ta šance by klesla na 59 procent a ztráta by to považovala za alarmující 10 procent, což by se stalo nutným výhledem na scénář. Klinsmann, jeho vylepšený seznam, který nahradil pět hráčů a přesunul roli ostatních do přirozenějších pozic, může znamenat přijetí špatné strategie v Guatemale. Obvinění, že Klinsmann používá své hráče na špatných pozicích, není nový, zvláště po řadě špatných výsledků za uplynulý rok. Během víkendu Klinsmann trval na tom, že nikoho nehrál pozice v pátek, ale jeho změny navrhly jinak.Klinsmannovi pragmatičtější postoj přesunul Camerona do svého oblíbeného středového záda zezadu a Deandre Yedlin byl odtud vytažen ze své role na pravé straně, kde hrál na Tottenhamu. Brooks a Fabian Johnson vlevo byli oba zranění na obou nohách. USA vyšly v 4-3-3 a vypadaly lépe než v průběhu své noční můry první nohy ukazující v Guatemale. Stlačili Los Chapines vysoko a všemi účty dominovali.USA odrazily 9-to-5 a držely hranu přes palubu v držení (52% až 48%), třetí přesnost přesahu (68% až 54%) a přesnost překročení (13% až 0%).

Před zahájením startu v Columbusu si fanoušci najali letadlo, aby létalo banner přes Mapfre Stadium s hashtagem #KlinsmannOut a frázi “Je to trochu málo za sebou”, odkaz na Klinsmannovo vysvětlení pro řezání Landona Donovan před Světovým pohárem 2014. Zdá se, že tito fanoušci budou muset ještě déle čekat, než dostanou to, co chtějí.

Nyní se přechod na další kolo kvalifikací Světového poháru jeví jako zcela jistý. USA budou čelit St Vincent & Grenadíny 2. září.