Univerzitní hokejová liga opět expanduje, přibude polský Nowy Targ

BRATISLAVA. Před třetím ročníkem Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) se soutěž rozroste o další zemi. Po Slovensku, Česku a Rakousku bude mít svůj tým v nadnárodní lize i Polsko, o prestižní Sekeráš Trophy se popere Nowy Targ.

EUHL odstartuje o měsíc svou další, v pořadí již třetí sezónu. Zatímco na začátku projektu soutěžili mezi sebou pouze univerzitní týmy ze Slovenska a Čech, o rok později se připojilo i mužstvo z rakouského Grazu.Příznivci vysokoškolského hokeje se mohou nyní těšit na další tým, liga se rozšíří o Polsko.

Viceprezident hokejového klubu v Nowém Targu Robert Zamarlik podepsal smlouvu o spolupráci s nově vzniknutým univerzitním týmem PPWSZ Podhale, následně byla uzavřena smlouva o vstupu zmíněného vysokoškolského týmu do EUHL rektorem školy Iwona Grys.

Polský zástupce v univerzitním hokeji tak bude přímo spolupracovat s hokejovým klubem, na Slovensku se na podobné spolupráci dohodli jen Trenčianský Gladiátoři s účastníkem nejvyšší slovenské hokejové soutěže HK Dukla Trenčín.Prvními vítězi EUHL se loni stali studenti Univerzity Karlovy v Praze.

Nowy Targ je prvním městem v Polsku, které spojuje vysokoškolské studium se sportem, resp. hokejem.

“Jde o velkou propagaci školy za hranicemi, mladí lidé mohou cestovat i ven z naší země a doufám, že se dostaneme i do stadia, kdy se díky tomuto projektu uskuteční i výměna studentů.Tímto způsobem se rozvíjí i spolupráce mezi naším krajem a Evropou, “vyslovil se pro euhl.eu senátor Stanislaw Hodorowicz.

” Pokud chce toto mužstvo dobře obstát v konkurenci, musí hrát nejen kvalitní hokej, ale také se i dobře prezentovat a stejně musí přetrvávat organizační a finanční stabilní zabezpečení, “dodal polský poslanec Andrzej Gut Mostowz.

Vstup Nowe Targu do EUHL hodnotí velmi pozitivně i zakládající člen soutěže Ľubomír Sekeráš.

” před dvěma lety jsme začínali se šesti mužstvy, počet účastníků nám stále narůstá. Není to však jen o tom přijímat hodně-hodně týmů, resp. univerzit, je třeba se dívat i na kvalitu a nejen kvantitu.Naším cílem je expandovat do celé Evropy a tedy skutečnost, že jsme se dokázali rozšířit už io Polsko, je pro nás velkým krokem vpřed. Záleží nám na mladých studentech, kteří se rozhodli pro vzdělání a kteří současně podlehli hokejové vášni, “dodal pro web EUHL bývalý slovenský hokejový reprezentant.