„Udinese“ jako celek měl daleko od vynikající sezóny

V červenci 2016 podepsal Eibar Peñu z Leganes za 200 tisíc eur a v tuto chvíli se tento 27letý záložník odhaduje na 10 milionů eur. V řadách Eibaru vypadal Ruben Peña v sezóně velmi dobře, ale dovednost jeho spoluhráčů v závěrečných fázích útoků zůstala příliš velká. Kdyby byl Eibar vpřed o něco více mistrovský, pak by klíčové programy Peñy pravděpodobně počítaly méně, ale bylo jich daleko více. A tak může být záložník spokojen s vedením v jedné složce, ale na jeho účtu je jen velmi málo účinných akcí v 31 zápasech – 1 gól a pouze 2 asistence.

ITÁLIE. ŘADA A

3. Rodrigo DE PAUL („Udinese“) – 27 klíčových programů

„Udinese“ jako celek měl daleko od vynikající sezóny, ale i v řadách tohoto týmu byl nalezen vlastní „fantazista“. Je to asi 25letý argentinský Rodrigo De Paula, který je pro Friuli příznivcem od léta 2016, kdy byl získán z Valencie za 3 miliony eur. Nyní je De Paul mnohem dražší (25 milionů eur), což není překvapující, protože se ukázalo, že Rodrigo je nejlepším asistentem v řadách svého týmu pro druhou sezónu v řadě a jeden z nejlepších v lize. Mimochodem, na mistrovství Itálie v počtu klíčových programů se De Paul také ukázal velmi dobře a stal se třetím.

2. Andrea Beghetto (Frosinone) – 30 klíčových programů

Kanárské ostrovy tuto sezónu otevřeně neuspěly, zaujaly předposlední místo v žebříčku a upadly do Serie B. Nicméně, v jejich řadách byl jeden, jehož hra si nezaslouží kritiku – Andrea Begetto se snažila pomoci Frosinoneovi dokončit úkol pro sezónu, ale jeho jednotlivci úsilí nebylo dostačující. Levý záložník provedl 30 klíčových průchodů, ale v jeho majetku bylo jen 3 asistence, rozhodně stojí za to hovořit o nedostatku dovedností partnerů Begetto, kteří nemohli využít značného počtu šancí, které pro ně Andrea vytvořila.