U týmu Stamford Bridge selhal systém

Chelsea opět měl slušný zápas

U týmu Stamford Bridge selhal systém Antonio Conte jen jednou, což vedlo k jedinému cíli Barcelony, zatímco v týmu Camp Nou se tým dvakrát na začátku setkání udělal chyba, obě chyby byly opět účinné. Barça reagoval příliš nespravedlivě na vadách soupeře, ahoj Cesc Fabregas, který nemá rád obranu a tlak na něj.

Messi zvedl prokletí a ponížil Courtois. Chelsea neztratil v Barceloně, ale hráči Photo: Goal, Marca

Nicméně, Chelsea určitě má co chválit ve zpětném zápase. Za prvé, italský klub měl jasný nápad – útočit přes levý křídlo, kde Sergi Roberto a Usman Dembele nefungují na obraně. Za druhé, Chelsea hrál výhradně na dně a ignoroval obsazení na dopředu k útoku rychleji. Proto Olivier Giroud vypadl z hry. A za třetí, klub udržel linií s jistotou, takže bylo obtížné je protáhnout. Byla to jen Messi na začátku setkání.

Nakonec londýři skórovali stejným xG jako Catalani (0,57 vs. 0,51). Po zápase lidé s inteligentními tvářemi vyvozují závěr, že modrá nemá štěstí. Ale jejich problém byl jiný – prostě neměli Lionela Messiho.
Když remíza na 1/8 finále Ligy mistrů, “Manchester”, s důvěrou prošel skupině, chytil “Seville”, téměř všichni fanoušci “ďáblů” dýchal úlevou. No ano, ne nejhorší španělský tým a pohár bojovník – ale oni by mohli dostat “Real”, “Bavorsko” nebo “Juventus”. A pak – klub, který během sezony rozdrtil nejen giganty La Ligy, ale také “Eibar” a “Spartak”. V Manchesteru čekají na play-off hlavního evropského turnaje od doby Davida Moyese a tentokrát si byli jisti alespoň čtvrtfinále.

Optimismus fanoušků je zcela srozumitelný. Styl hrát José Mourinho způsobuje silnou reakci a kritiku, ale když arogantní portugalský hráč dostane všechno, co měl na mysli a klub dosáhl výsledku, můžete zastavit jakoukoli nenávistku s konečným výsledkem, jako trenér Manchester United a udělal tuto sezónu po vítězství nad Tottenhamem , Arsenal, Chelsea a Liverpool. Trochu vlastnil míč? Nestačí napadeno? Podívej, kdo vzal tři body a pak řekl.