Takové přihrávky dávali pouze Pálffy a Gretzky, chválil útočník Žiliny spoluhráče

ŽILINA. Hokejisté MsHK Žilina si po vítězství v sedmém rozhodujícím zápase čtvrtfinále play-off Tipsport Ligy oslavy velmi neužijí.

Podle zkušeného centra Petra Húževka ještě není co slavit, ale po setkání alespoň ostříhali dohola manažera Imreho Valáška.Prihrávka měla oči

Zvolenčania byly – pochopitelné – smutní. V zápase dvakrát vedli, ale domácí Žiliny dokázali na jejich zásahy odpovědět.

& quot; Škoda, protože vyhrávat v takovém důležitém zápase je velká výhoda. Žiliny však dokázali vyrovnat a nakonec vstřelili i rozhodující gól, & quot; řekl po souboji kapitán hokejistů Zvolena Peter Zuzina.

& quot; Série byla velmi vyrovnaná.Myslím, že byla ozdobou celého čtvrtfinále. & Quot; Žilina v rozhodujícím zápase série zdolala Zvolen 3: 2 a postoupila do semifinále play-off (9 fotografií)

Rozhodující moment zápasu i série přišel třináct minut před koncem třetí třetiny.Konečný v přesilovce nabil Holovič a ten prostřelil Baroše.

& quot; Je jedno, kdo dal gól, hlavní je, že znamenal postup. Přihrávka byla neskutečná, měla oči. Takové dávaly pouze Žigo Pálffy a Wayne Gretzky, & quot; pochválil střelec gólu Marcel Holovič svého spoluhráče z útoku.Titul ho těsně minul

Velkou radost z postupu měl i Peter Húževka. Zkušený centr odehrál v Žilině pět sezón před rokem 2006, kdy tým získal svůj historický titul mistra Slovenska.

Právě v sezóně před jeho ziskem však odešel do Trenčína a oslavy ho těsně minuly. & Quot; Toto jsem chtěl velmi zažít.Tento tým je fantastický a má velké srdce, & quot; řekl TASR Húževka, který přišel do Žiliny před začátkem tohoto ročníka.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Žilina otočila zápas se Zvolenem a postoupila do semifinále play-off

& quot; Bylo velmi důležité, že jsme dokázali vyrovnat v obou případech. V posledním zápase ve Zvolenu se nám puky neodrážely, bylo to nějaké divné.Proto jsme velmi toužili před domácím publikem uspět, & quot; dodal Húževka.

Sérii Žiliny se Zvolenem provázely i mediální přestřelky. Nervozita však v rozhodujícím utkání absentovala a po zápase si hráči vyslovili vzájemný respekt.

& quot; Jeden je vítěz, druhý poražený. Věci, které se dělaly, patří k play-off, nyní je vše zapomenuto. Alespoň pro mě, & quot; uzavřel Peter Húževka.