Štrbák má dvě praskliny v lebce, Nováka zákrok mrzí

NITRA. Vypjaté čtvrté extraligový finále mezi Nitrou a Košicemi přineslo i hrubý faul Lukáše Nováka na Martina Štrbáka, po kterém se zřejmě pro obou těchto hokejisty předčasně skončila sezóna.

Obránce a kapitán Košic Štrbák leží v nitranské nemocnici se dvěma prasklinami v lebce a útočník týmu zpod Zobor dostane zřejmě vyšší trest než jen stop na jeden zápas.

V 27. min se po zákroku Nováka na 39-letého Štrbáka a jeho nárazu hlavou o led na zaplněném nitranském stadionu na chvíli zastavil čas.

První potlesk se ozval až ve chvíli, kdy Štrbák už na nosítkách se zafixovaným krkem při převozu do nemocnice zamával divákům.Tam zamířil po zápase i Novák, aby se se soupeřem osobně setkal.

“U Martina se hned po úrazu objevilo krvácení z ušního boltce, a tak jsme okamžitě přivolali záchrannou službu, která ho odvezla do nemocnice. CT vyšetření ukázalo dvě zlomeniny na lebce. Nevypadá to dobře a určitě s námi neodcestoval domů . zbývá na pozorování, “řekl lékař košického týmu Tomáš Ševčík pro portál hokej.sk.

“Omluvil jsem se mu. Do souboje s Martinem jsem nešel s úmyslem zranit ho. Poskočil jsem az otočky jsem ho zasáhl zřejmě do brady. On spadl a způsobil si zranění. Sám jsem překvapen, jak to Maťo přijal – sportovně. Martina si vážím jako hráče i chlapa.Velmi mě to mrzí, “cituje Lukáše Nováka server hokejportal.net.

Vedení HK Nitra mu i tak uložilo pokutu ve výši měsíčního platu. “Hráč svým nezodpovědným a zbytečným faulem nejen výrazně oslabil naše mužstvo, ale poškodil i dobré jméno klubu,” cituje klubový web ředitele Jana Plandor. Lukáš Novák v zápase dostal od arbitrů trest ve hře za napadení a ve finálové sérii si už možná nezahraje. Kapitán Košic dohrál

Podle něj první zlomenina lebky nastala při úderu Nováka, druhá po dopadu Štrbáková hlavy na led.Kapitán Košic už určitě v tomto extraligovém ročníku dohrál, délka jeho léčby závisí na vývoji situace.

“Zlomeniny se léčí obvykle šest týdnů, ale nyní potřebujeme v první řadě dbát na nebezpečí krvácení do mozku. Bylo tam totiž zakrvácení boltce a to je vždy nebezpečný signál,” dodal Ševčík. Útočník Nitry Novák si už svůj zákrok na Štrbáka stihl podívat na videu.

“Nechal jsem tam loket. Měl jsem svůj skok korigovat a dát ruce dolů. Už to nevrátím zpátky. Jsem rád, že se zatím nepotvrdilo krvácení do mozku. Trochu mi ulevilo. Věřím, že všechno dobře dopadne, “přiznal L.Novák.

Nitra v pondělí zvítězila 3: 2 a vyrovnala stav hokejového finále na 2: 2. Pokračování kvalitní, ale místy až příliš emotivní série, bude ve čtvrtek v Košicích.