Sports Direct vezme fanoušky Rangers do soudu nad úsilím o přístup k registru akcionářů

Společnost Sports Direct podniká právní kroky proti stoupencům společnosti Rangers, kteří požádali o přístup k registru akcionářů společnosti, aby získali podporu kampaně v souvislosti s využíváním smluv o nulové hodině a obchodních transakcí s klubem.

Mark Dingwall, Spoluzakladatel Rangers Supporters Trust a fanzine Follow Follow, řekl společnosti Sports Direct: “Chci poděkovat svým kolegům akcionářům, zda budou ochotni podpořit usnesení k ukončení používání nultýhodných smluv a přezkoumat podmínky Maloobchodních smluv s [Rangers], aby se zajistilo, že tyto budou vytvářet tržby, které prospívají akcionářům. “Sporty Direct řídí obchody Rangers a mnoho jeho obchodních značek po kontroverzní dohodě, ve které půjčil peníze Skotský fotbalový klub. Fanoušek řekl Guardianovi: “Mám zájem především o to, aby se Rangersovi zacházelo spravedlivě.” Koupil jediný podíl ve společnosti, aby získal právo na přístup k podrobnostem Kolegy investory Podle zákona o společnostech.

Trust Strážce podvodníků použil stejnou taktiku, aby se při několika příležitostech obrátil na akcionáře uvedené ve fotbale, a Dingwall řekl, že se to ukázalo jako “účinný způsob, jakým mohou akcionáři ovlivnit klub.”

P> Společnost Sports Direct, která je 55% vlastněna šéfem Newcastle United Mike Ashley, který byl zapleten do bojů o kontrolu nad Rangers, požádal o blokování žádosti společnosti Dingwall o žalobu u soudu v Londýně.

Právní žádost, která byla doručena dne 14. dubna, se pokouší nejen zabránit společnosti Dingwall v přístupu k registru akcií, ale také jakékoli jiné osobě, která si to přeje “, kdy je jediným účelem, Bez uvedení předmětu a účelu tohoto kontaktu. “

Rovněž požaduje, aby společnost Dingwall byla zodpovědná za veškeré právní náklady, včetně poplatků společnosti Sports Direct.Dopis od právníků maloobchodního prodeje společnosti Dingwall dodává: “Abychom se vyhnuli riziku, že tyto náklady vzniknou, vyzveme Vás, abyste co nejdříve vzal zpět svou žádost.”

“Chápu společnost, která si nepřeje Aby principiálně rozdával svůj akciový rejstřík, ale princip je, že rozumní akcionáři nespokojeni s výkonem společnosti by měli být schopni hledat další akcionáře a získat své názory, “napsal Dingwall na stránkách Follow Follow’s.

P> Řekl, že se zavázal, že nezveřejní informace investorů nikomu jinému, ani je nebude kontaktovat, pokud jde o nic jiného, ​​než je záležitost společnosti.

To by mohlo být precedentem, že pokud někdo bude mít obavy z chodu společnosti, nebudou moci kontaktovat další akcionáře, “řekl Dingwall Guardian.

Fanoušek se nyní pokouší získávat peníze od kolegů přívržence Rangers, aby pomohli soupeřit s právními kroky společnosti Sports Direct. Obává se, že náklady by se mohly dostat do tisíců liber.

Sports Direct odmítl komentovat.