Společnost se mění a nyní je profesionální fotbalista jiný než před 20 lety

„Každý pěstoun musí pochopit, že zastupuje náš klub a lidi. Jakmile si někdo začne myslet, že může dělat cokoliv, naším úkolem je připomenout, že v týmu jsou i další kluci, kteří se zoufale snaží prolomit své „místo pod sluncem“. To pomáhá mladým mužům lépe porozumět principům soutěže a sportu, “řekl trenér U-18 U-18 Iban Fuentes.

„Společnost se mění a nyní je profesionální fotbalista jiný než před 20 lety. Usilujeme o to, aby byli kluci vždy soustředěni. Zpravidla sami pochopí, že s penězi není možné koupit atmosféru a atmosféru, která převládá v „atletice“. Když přijde tento okamžik, chápeme, že se naše práce začíná vyplácet. Tento klub není jako každý jiný. Často trénujeme s prvním týmem a speciální osoba zajišťuje, že mezi hráči nejsou žádné překážky. Hráči prvního týmu chápou, že musí věnovat čas komunikaci s dětmi, protože jen tak budou motivováni k včasnému pokroku. Všichni v našem klubu žijí sen. Každý má členství v klubu. Pokud trénink na akademii připadne na den prvního zápasu, pak musí projít v takovém čase, aby naši studenti měli čas se osprchovat, vyměnit si oblečení a přijet domů, kde budou mít možnost vidět zápas atletiky s rodinou. Akademičtí koučové mají své body ve městě, kde sledují zápasy v nepopsatelné atmosféře. Jsme všichni členové rodiny Atletiky, máme vlastní kulturu a identitu, “říká Fuentes.

A to je pravda – „atletický“ je neobvyklý klub, jehož tradice a praxe, zejména v moderní realitě, si zaslouží nejhlubší respekt.

V loňském roce se na poli Evropy objevilo velké množství mladých talentů, které vzbudily pozornost. Dnes se díváme na nejproduktivnější mladé stávkující na nejvyšší evropské ligy. Mluvíme o prvních 10 ligách, takže seznam zahrnuje hráče z Belgie a Portugalska, ale zmizí Litva, Lotyšsko a Skotsko.