Sparťany máme před finále nastudované, tvrdí chrudimští futsalisté

Je to jedna ze dvou soutěží, v nichž chrudimští futsalisté každoročně dokazují, že ve vlastech českých jen těžko hledají konkurenci. Proto možná trochu překvapí fakt, že na rozdíl od ligy není šňůra výher Era-Packu v národním poháru v posledních letech nepřerušená – v roce 2014 mu primát sebraly tehdy hodně našlapané Teplice. Ale s ničím podobným si mužstvo kolem kapitána Lukáše Rešetára nebude dnes večer v pražské Aréně Sparta lámat hlavu.Povinnost velí k úspěchům z předchozích tří ročníků přidat další v řadě.

Chrudim v pátek porazila venku Jeseník 7:3, jenže i Rešetár přiznává, že to nebyla zrovna užitečná generálka na Spartu.

„Při vší úctě k Jeseníku, kvalita Sparty je někde jinde,“ konstatuje. „My jsme se celý minulý týden připravovali už na finále poháru a podřizovali tomu trénink i všechno ostatní. Zápas s Jeseníkem byl až na druhé koleji,“ pokračuje 33letý futsalista.

I z těchto slov plyne, že Chrudimští nebudou mít nouzi o motivaci.Jenže to lze pochopitelně prohlásit i o Spartě – srazit hřebínek českému hegemonu by pro Pražany bylo terno. Že se Era-Pack v letošní základní části ligy se Spartou už jednou střetl a vyprovodil ji výpraskem 7:2, dle Rešetára nebude hrát roli.

„Očekávám, že to teď bude úplně jinak. Finále je jen na jeden zápas, o čtyřiceti minutách. Může se stát cokoli,“ přemítá před mačem, jejž kanál ČT sport vysílá přímým přenosem. Celek z hlavního města před sezonou mocně posiloval, a činí tak i v jejím průběhu. Čerstvě do týmu přivedl Brazilce Diega a Neta a Čechy Jana Koudelku a Jiřího Doležala.Může se tak opřít o řadu individualit, stejně jako Chrudim.

„Jak ovšem správně říká Roman Mareš (veterán v sestavě Era-Packu), Sparta nepůsobí tak týmově jako my,“ míní Rešetár. „V tom prvním vzájemném duelu jsme vypozorovali, že mají velmi solidní ofenzivu, ale o to choulostivější jsou v obraně. Máme je nastudované, i jejich power play,“ dodává.

Co se týče útoku, ohromně nebezpečný je především sparťan Wilde, jiný „kanárek“ v sestavě trenéra Beniho Simitčiho. Wilde bude mít zřejmě velkou touhu se před domácími fanoušky vytáhnout, neboť po finále přestupuje z pražského klubu do brazilských Corinthians. V 11 zápasech za Spartu stihl úctyhodných 19 branek.

„Šikovných hráčů však mají víc.Wilde je dobrý vpředu, nicméně zase se přes něj dá relativně snadno procházet. Jeho i další sparťany budeme chtít dostat pod tlak, aby nemohli praktikovat to, v čem jsou silní,“ nastiňuje Rešetár.

Kdo ještě by z pražského týmu, který se herním pojetím logicky příliš neliší od někdejšího Simitčiho Benaga, mohl Chrudim zlobit?

„Slušnou formu má Španěl Marcelo, ten si drží stálou výkonnost. Jejich Brazilci jsou jinak nevyzpytatelní, například Amadeu střídá výborné zápasy s velmi špatnými,“ podotýká Rešetár.

Chrudim se momentálně může spolehnout na střelecký instinkt jednoho ze svých Brazilců: Maxe.Ten dal dokonce tři hattricky v posledních čtyřech zápasech.

„Máme v něm oporu,“ připouští Rešetár. „Naše hra je založená na tom, aby se pivoti, jako Max, dostávali do šancí. Ale důležitou roli bude hrát i naše poctivá týmová obrana,“ tuší český reprezentant.