Soutěž družstev vyhráli Norové, až dvakrát byl překonán světový rekord

Vikersund. Reprezentanti domácího Norska zvítězili na tzv. mamutím můstku HS-225 ve Vikersund v sobotní páté tohtosezónnej soutěži mužských družstev v rámci Světového poháru ve skocích na lyžích.

Druhé místo s odstupem 34 bodů obsadili světoví šampioni před dvou týdnů Poláci, v konkurenci dvanácti zemí již s mankem 107,2 bodu skončili na třetí příčce Rakúšania.video //www.youtube.com/embed/6RsBCtiaBy4

Za medailové příčkami klasifikovali Slovinců, elitní šestku doplnili Němci a Japonci.Do finálového druhého kola se nedostali USA (9.), dále Finsko (10.), Rusko (11.) a Itálie (12.).

V sobotních závodech se dvakrát posunulo historické maximum v délce letu. Dosavadní rekordní zápis Nora Anderse Fannemela 251,5 metru překonal v prvním kole o půl metru nejdříve jeho krajan Robert Johansson (252 m) a o pár minut později i Rakušan Stefan Kraft (253,5 m).

Dvojnásobný mistr světa z Lahti a lídr Světového poháru 2016/2017 je tak novým světovým rekordmanem. & Quot; Věděl jsem, že na můstku ve Vikersund se dá skákat zatraceně daleko. Byl to neuvěřitelný let.