Serena Williamsová milost nám pomáhá uniknout banalitu rasismu … na chvíli

V nedávném rozhovoru s BBC, Williams vzpomínali na významu Arthur Ashe, první africká americká muž vyhrát Wimbledon a US Open, který se konal na ní během jejího dětství. „Být Afričan-Američan, a když jsem se přijít na konci 80. let, to nebylo mnoho afrických Američanů hrát, takže to bylo, co jste chtěli dozvědět o historii všech z nich,“ řekla. „čte příběhy o tom, jak Arthur nebyl schopen hrát, když mu bylo 12 mě motivovalo, protože jsem si myslel,‚Wow, protože to, co prošel, kvůli tomu, co udělal mám možnost hrát.Mám možnost být nejlepší, že mohu být kvůli němu.‘Tak kvůli němu budu se snažit být lepší pro něj.“

cítil jsem přesně totéž o Williams jako dítě. Zkušenosti z toho, že dělnická třída černé dítě v převážně bílé country klubů hrát turnaje a brát lekce se často trapné, aby to slušně. Zdálo se, jako kdybych magneticky přitahoval zraky zaujala diváky jako anomálii. Spojení cítil jsem se Serenou a Venus Williams byl rasové, politické a ekonomické. Jsou černé jako já, identita, která je pro mě, a to jak politické i rasové. Přišli z dělnického prostředí jako já.Také jsem byl „předpokládá“, že hraje basketbal (podle mnoha lidí, které jsem setkal), ale líbilo se mi tenis. A i když někteří z mých vrstevníků myslel, že to bylo divné, že osoba, na kterou jsem ve spojení s většinou ve svém oblíbeném sportu byla černoška, ​​jsem nejen nepustil svého obdivu k její úspěchy, jsem byl nucen přehodnotit při raném věku představy o tradičních genderových rolí a rasových očekáváním kvůli ní.

Byl jsem sledoval Williams soutěží opět ve Wimbledonu ještě letos; ona je stále pravidelně vítězný a teď je jen dva tituly od odpovídající tenisová legenda Steffi Grafová rekord 22 velkých titulů slam.Poté, co vyhrál French Open minulý měsíc, může se dokončit další „Serena Slam“ – když se vyhrát všechny čtyři hlavní tenisové tituly v sezóně. Její zaměření a její odhodlání důsledně ohromit diváky: Williams je dobré, že je černá a ona ví, jak z těch věcí…a významu jejího závodu na hřišti.

Její pochopení toho, jak se jí závod ovlivňuje profesionálně není jen pocházet z čtení minulosti jiných afrických amerických hráčů a rasismu, které museli snášet, ale také pochází z její životní zkušenosti jako černoška v Americe. Williams neustále musel čelit rasismu v celé její kariéry.Politováníhodné komentáře se vrhl na její on-line, od úředníků a někdy i ze sportovních komentátorů – pokaždé, když vyhraje další zápas. Dokonce i její protivníci se uchýlili k rasistické stereotypy.

I přes výpady, že musí čelit, aby zůstali na vrcholu, Williams si nadále udržuje profesionalitu a vyrovnanost by často řešit rasismus proti ní v klidu a asertivní způsobem. Její kroky se povznést nad nevědomostí všichni ale ztělesňuje „mluvit“ mnoho černých amerických dětí jsou dány dotčených rodičů o tom, dvakrát tak dobrý a nenechat ho – „to“ je rasismus budete nevyhnutelně narazit – dostat se k vám.I když to není povinné reagovat na ošklivosti s elegancí, Williams příkladem umění.

Serena Williams je velmi důležité, aby černé Ameriky, protože poskytuje únik z toho, co se stalo banalita rasismu přes její výkon fantastický; Její exemplární dovednosti jsou podívaná pro bolavé oči v dobách velmi viditelné sociální nerovnosti. Její černé sportovní výjimečnosti nám připomíná naše přežití a odolnosti; Její černá ženství jen podtrhuje, že je silnější a lepší než většina ostatních. – a chce, aby se to, co je právem její

V tomto životě, mnozí z nás by měl být otevřen, co Serena hraní má nabídnout nám.Někdy je lepší vyhrát servírují esa – neposkytují svého soupeře šanci i zapojit. Ať se stane cokoliv, není vůbec nikomu říct, že nejste dost dobrá, aby se tam. Pojďte dál, výhra a odejít s hlavou vztyčenou.