Sedmnáctka nestačila na Faerské ostrovy a nepostoupila na mistrovství Evropy

Pafos (Kypr), hrálo se 2 x 40 minútFaerské ostrovy & quot; 17 & quot; – Slovensko & quot; 17 & quot; 2: 1 (1: 0)

ČK: 83. Magnus Holm Jacobsen (po druhé ŽK)

Paphos. Slovenská fotbaloví reprezentanti do sedmnácti let (ročník narození 2000 a mladší) nevyužili velkou příležitost postoupit na květnové mistrovství Evropy této věkové kategorie, které se od 3. do 19. května uskuteční v Chorvatsku.

O účast jejich připravila pondělní těsná prohra 1: 2 s vrstevníky z Faerských ostrovů na turnaji 8. skupiny v rámci závěrečné II. fáze kvalifikace (Elite Round) v kyperském Pafosu.Svěřenci Ladislava Hudec, kteří předtím na turnaji porazili Kypřanů (2: 1) a podlehli Irem (0: 1), potřebovali na postup minimálně bod ze svého závěrečného vystoupení, překvapivě nezískali ani jeden. Jediné vítězství na šampionátu vybojovali mladí Slováci proti Kypru. video //www.youtube.com/embed/zLDV89w-nsw

Už po prvním poločase mladí Slováci zaostávaly 0: 1 po gólu Tórura Jacobsena. A tentýž hráč po změně stran zvýšil na 2: 0 pro outsidera.

Slováků vrátil do hry v 54. minutě Marián Pišoja, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Neprosadili se ani v početní výhodě, když v 83.minutě po druhé žluté kartě předčasně opustil hřiště jiný Jacobsen – Magnus Holm.

Faerské ostrovy postoupili na šampionát spolu s Iry, kteří v druhém pondělním duelu jako již jistí vítězové 8. skupiny zdolali domácích Kypřanů 2: 0.1-krát

ve své historii postoupili slovenský reprezentanti do 17 let na mistrovství Evropy. V roce 2013 na domácí půdě pronikli do semifinále.

Na 16-členné ME do Chorvatska pronikne osm vítězů skupin Elite Round a sedm týmů z druhých příček s nejlepší bilancí (v úvahu se berou výsledky s prvním a třetím v skupině, pozn. red.). Los závěrečného turnaje ME & quot; 17 & quot; se uskuteční o dva týdny – v pondělí 3. dubna.Kvinteto nejlepších z ME postoupí na říjnové MS & quot; 17 & quot; do Indie.

Slovenská reprezentace dosud startovala na ME & quot; 17 & quot; pouze jednou – v roce 2013 na domácím květnovém šampionátu pronikla do semifinále, čímž si vybojovala postup na tehdejší podzimní MS této věkové kategorie do Spojených arabských emirátů.

V SAE mladí Slováci postoupili do osmifinále, ve kterém nestačili na vrstevníků z Uruguaye a vypadli po výsledku 2: 4.