Sagan skončil v šesté etapě na druhé akci Tirreno-Adriatico

CIVITAN MARCHE, BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan jen velmi těsně prohrál sprinterský souboj s Kolumbijci Fernandem Gaviriom v závěru šesté etapy na akcí Tirreno-Adriatico se startem v Ascoli Piceno a cílem po 168 kilometrech v Civitanova Marche.

Závěr etapy připomínal klasiku Milán – San Remo, což je první velký vrchol letošního roku pro cyklisty. Před cílem museli jezdci projít přes tříkilometrový kopec, který rozdělil a natáhl peloton.

A v kopci zaútočil i Sagan. Neboj se dostat šest kilometrů před terč. Ale on jen testoval jeho sílu, jeho soupeři mu chyběli.V hromadném sprintu se těšil Gaviria.video //www.youtube.com/embed/MPG574nb8_s

“Toto byla první opravdu sprinterská etapa na těchto závodech, protože tu druhou v pořadí poznamenal pád. Dnes se všechno událo tak , že jsem mohl zvítězit. Postavit se v závěru proti Saganovi je vždy velká výzva, ale já jsem se cítil dobře a jsem rád, že jsem to přetavil do vítězství, “řekl Fernando Gaviria v první reakci i na webu Cyclingnews.

Jejich vzájemný souboj se může zopakovat v sobotu na slavné La Primavera na zmiňované klasice Milán – San Remo.

Díky druhému místu si Sagan pojistil první místo v bodovací soutěži. Od roku 2014 je v Tirreno-Adriatico.Do konce závodu zbývá odjet poslední etapu – úterní individuální časovku na deset kilometrů v San Benedetto del Tront.Loading…

“Není moc o čem povídat. Gaviria byl silnější. To je vše,” řekl Sagan v mixzóně po závodě podle Cyclingnews.

po chvíli ještě dodal: “Závěr dnešní etapy byl trochu chaotický, nevěděli jsme, zda Quick Step se pokusí o atak nebo půjde do závěrečného sprintu.Celkově jsem šťastný z toho, jak to dopadlo a že mám dvě etapové vítězství. “Post by Peter Sagan.

Vedení v průběžném pořadí si udržel Gaviriov krajan Nairo Quintana, který má náskok 50 sekund před druhým v pořadí Francouzům Thibauta Pinotem.

Dvaadvacetiletý Gaviria vyhrál třetí etapu v tomto roce. Podle slavného italského sprintera Alessandra Petacchiho je Gaviria novým Sagan cyklistiky. “je fenomenální. Má přirozený talent,” říkal o Gaviriovi Petacchi.Předpovídá mu velkou budúcnosť.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Bývalý skvělý sprinter pochválil mladého cyklistu: Je fenomén jako Sagan

Dvojnásobný a zároveň úřadující mistr světa Sagan na letošním akcí Tirreno-Adriatico, které je zařazeno do prestižního seriálu WorldTour, má na kontě dvě etapové vítězství, těšil se minulý v pátek v Montaldo di Castro a také v neděli v náročném závěru ve Ferme.

Celkově si Sagan připsal v tomto roce popáté druhé miesto.Tirreno-Adriatico 2017: