Rybarikova ještě není plně vyškolena. Je to mnohem složitější, než jsem čekal, říká

BRATISLAVA. Slovenský tenisový hráč Magdaléna Rybáriková po dvou letních operacích není dostatečně vhodný k tomu, aby vzal v úvahu svůj start 11. a 12. února na antuce v Forli proti Italům v prvním kole II. Světového poháru Federace ženských družstev Federativní federace žen.

“V žádném případě podle současné situace nemyslím, že bohužel můžu vyloučit sto procent.Nemám zápasovou praxi a dlouho ji ani nenabyl, ještě absolutně nejsem v plném tréninkovém nasazení, “řekla pro agenturu SITA osmadvacetiletá Piešťanská rodačka, která v červenci podstoupila zákrok na zápěstí nedominantní levé ruky av srpnu měla pod skalpelem pravé koleno.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Rybáriková podstoupila operaci levého zápěstí

Dosud naposledy byla v akci 3. července ve čtyřhře na Wimbledonu. Možná v únoru

“S mým návratem je to komplikovanější, než jsem předpokládala.Snažím se pomaličku do toho dostat a možná v únoru bych mohla jít na nějaký menší turnaj, “konstatovala někdejší 31. hráčka singlového renkingu WTA.

Chci to nejprve zkusit na úrovni ITF, abych věděla, jak na tom jsem. Vybrala jsem si ’25 ku ‘v Německu, ale je to spíše jen vize. Poprihlasovala jsem se na několik akcí a postupně to ruším. Nehodlám se uspěchat a přivodit si nějakou recidívu.Aj takto trénuje Magdaléna Rybáriková. Může využít chráněn renkingu

Svěřenkyně Petra Hubera figuruje na 167. příčce ve světovém žebříčku ve dvouhře a ještě bude klesat, ale může využít tzv. chráněný renkingu v podobě 108.pozice – na grandslamový úrovni na dvou turnajích.

“Z dlouhodobějšího hlediska se upíná k Roland Garros a Wimbledonu, snad tehdy už bude všechno v pořádku. Koleno se hojilo pomaleji, než zněly prognózy, ačkoli to mělo být naopak – původně lékaři očekávali, že déle to bude trvat s rukou. Zkouším to, ale velmi opatrně. O nějaké vážnější tenisového přípravě zatím těžko mluvit, spíše se věnuji cvičením s fyzioterapeutem. Musím si vybudovat takový kondiční stav, abych zvládla zátěž, “uvedla držitelka čtyř singlových titulů z hlavní profesionální úrovně Magdaléna Rybáriková.