Říkají, že je “páchnoucí gobb”

Říkají, že je “páchnoucí gobb”. Kdo se stane novým 10. “Juventusem”
Andrei Kleshenok – o tom, proč Turínci potřebují Federico Bernardeschi a co je plno přechodu.

V Turíně je teď rozrušený. Na letišti jsou novináři ve službě, v houževnatých pohledech, na kterých se každý přijíždějící člověk cítí hvězdou. Všestranný Tuttosport už ví, že hrdina strany dorazí večer, ale pro Bernardeskiho je možné počkat. Město bylo zachyceno Bernamanii.

Turín čeká na nový 10-ku, protože čekají na zachránce.

Bernardeschi potřebuje Juventus. Není to ani ve hře, ani to, že jiskřiště Italů v “Juventus” nebyly od Del Piero. Federico potřebuje Turintsy ne v srpnu, a ne za rok – potřebujte to dnes, co nejdříve. Kvůli takovému rozruchu, protože pravidelně pronikají do soudního tisku, kompetentně měří informace.

Říkají, že je “páchnoucí gobb”. Kdo se stane novým 10. “Juventusem”
Foto: Sportfair, La Presse
Během posledních deseti dnů utrpěl Juventus značné škody. Bonucci odešel, strážce “bianconerů”, a najednou se objevilo několik nepříjemných příběhů ze šaten. Jeden z těchto dnů někdo zjistil podrobnosti smlouvy Dibala a oni – v části zvláštních náhrad za “Barcelona” – divoce neměli rád typhosis.

Minulý týden “Juventus” vynaložil na obnovu obrazu. Dvacet pět tweets bylo věnováno přesunu Szczensniy – několikrát za hodinu. Ale někdo věřil, že do Turína přišel dědic Buffon? S klubem Zebra, bude Pole viset častěji než s brankou.

Fanoušci potřebují novou víru. Nepotřebují fotbalistu – symbol. Skutečné, bez kompasivní kompenzace “Barcelona”. Co by mohlo být v takové situaci lepší než návrat posvátných 10? Záležitost je urovnána: sám Markízio pozdravil Bernardeskiho.

Agnelli ví, že potřebuješ tyfu. 10-ka, převzatá z nepřátelské Florencie – s vhodným skandálem, nafoukanou hlasitostí a mírnými náklady. Tolik odkazů, narážky, nostalgie … Literatura není nic méně než v Eco. Hluk – více než na podzim, kdy Bernardesque rozbil Serii A.

Takže odmítl přijet na “Fiorentinu” a motivoval rozhodnutí certifikátem gastroenteritidy. Zde jsou florentští fanoušci, kteří ho obviňovali z toho, že jsou falešnými údaji a byli sarkonováni ve stylu “Juve”. Zde je pár nových bannerů v okolí Artemio Franchi. V jednom je Federico obviněn z toho, že je “páchnoucí gobbe”. V druhé – stručný přehled technického ředitele “fialky” Pantaleo Corvino.