Řekni nám o nejlepším okamžiku ve složení “Ajaxu”

Byl jste nazýván “novým Johanem Cruyffem”. Takže jsi byl dobrý? A co si myslíte o takových srovnáních?
– Jiní jako srovnání, ale ne já. Nechci být novou verzí někoho – chci být sám, udělám si jméno pro sebe. V mládí jsem byl dobrý, ale nebylo možné předpovědět, co bych dosáhl. Moje levice a vize byly vynikající, ale nebyl jsem rychlý a právo nechalo něco, co by bylo žádoucí. Bylo nutné pracovat. Kdybych něco mohl změnit, přidal bych rychlost. Rychlost je velmi důležitá – kdybych byl rychlejší, mohl bych vyhrát Zlatou kouli.

– Řekni nám o nejlepším okamžiku ve složení “Ajaxu”.
– Bylo mnoho okamžiků. Když jsem byl mladý (10 let), byl jsem pozván na akademii. Když jsem viděl klubovku, uvědomil jsem si, že bych mohl být nazván hráčem Ajaxu. Od té chvíle jsem chtěl zůstat v klubu a debutovat na základně. U 17 jsem to zvládl. Vzpomínám si na volání k táta, když jsem ho informoval, že jsem byl základem. Následně byl nejlepším momentem paty Feyenoord. Když uspějete v tomto, uvědomíte si, že se více než toto nemusí stát.

– Je to pravda o tobě a Zlatanu Ibrahimoviči? Opravdu hrozí, že vám zlomí nohy? Co ovlivnilo váš vztah?
– Ano, to bylo, ale Zlatan to všechno řekl. Jenom jsme se pokazili, ale je lepší hrát v týmu s něčím upřímným jako on, i když to vede k hádkám. Neexistoval žádný konkrétní okamžik, kdy se náš vztah zhoršil, prostě jsme nesouhlasili.

– V Ajaxu jste po odmítnutí hrát na boku Ligy mistrů odebrali kapitán. Je to pravda? A jak se cítíš o Kumane?
– To je pravda. Den před zápasem s Bayernem přišel ke mně Ronald Koeman a řekl: “Zatím nejste dost dobří ve středu, ale můžete si zahrát na levém boku.” Byl jsem nespokojený, protože jaká je moje šance na hraní v pozici, která je pro mě cizí, když jsem nebyla dost dobrá, kde jsem byla? Nakonec jsem požadoval, aby mě nahradili, což vedlo k odnětí kapitánské bandáže. Následně po odchodu jsem si uvědomil své chyby. Jsem vždy připraven přiznat, že nejsem nejchytřejší, a pak jsem jasně vyjádřil neúcta k Kumanovi.