Proč je čas, aby Neimaru unikl z Barcelony do PSG

Proč je čas, aby Neimaru unikl z Barcelony do PSG
Pět hlavních důvodů neštěstí brazilského.

Fotbal, možná, je na pokraji jednoho z definujících událostí v jeho historii. Převod za 222 milionů eur již není pohádkou, ale téměř skutečností. Jeden přechod může zcela změnit sjednocení sil v evropském fotbalu. Co přimělo Neimara, aby přemýšlel o přestěhování do Paříže? Pět hlavních důvodů.

Zlatý míč

Neimaru příští rok se změní na 26 let – vrchol formy a nejvíce vzkvétající. Na druhou stranu Lionel Messi a Cristiano Ronaldo v tomto věku již získali hlavní osobní odměnu pro každého hráče. Neymar se dostal jen do prvních tříkrát. Při posledním hlasování byl pátý, ztrácel i Luisu Suarezovi.

Proč je čas, aby Neimaru unikl z Barcelony do PSG
Foto: Cíl, Sky Sporty

Neimar není jedním z těch hráčů, kteří nepotřebují uznání a osobní odměny. Brazilský ve své vlasti od raného věku učil, že by měl být vůdcem, číslo jedna, příkladem napodobování. Je to možné v Barceloně? Samozřejmě ano, ale teprve poté, co Lionel Messi opustí. Stane se to nejméně o tři roky později, kdy Neymar projde vrcholem. Každý chápe, že je nemožné vyhrát „Zlatý míč“, když váš tým muž z jiné planety delší skóre a má pověst jako nejlepší hráč v historii, opírající se o pět „zlatých koulí“.

“Zlatý míč” není vždy vyhrál nejsilnější fotbalista. Důležitá PR a propagace. V roce 2010 Leo získal cenu od Iniesta a Xavi, ačkoli oni se stali mistři světa ten rok. Pokud nechce Neimar opakovat svůj osud, nemá na výběr.

V PSG bude Neimar hlavní hvězdou. Zapomeňte na úroveň ligy 1. Nakonec existují i ​​hodní soupeři. „Monaco“ hřímal po celé Evropě, „Lion“ a „Marcel“ se snaží vrátit do své bývalé slávy, „Nice“ se zdravými hráči a Mario Balotelli, „Nantes“, vedl Claudio Ranieri. Ve zbytku – není příliš velký rozdíl mezi “Girons” a “Dijons”.

Hlavní věc pro Neimar je Liga mistrů. Pokud brazilský přijde do Paříže, pak se nejprve PSG stane jedním z oblíbených turnajů. Za druhé, Neimar odstraňuje “Barcelona” z hlavních kandidátů.