Problémem není to, že “palác” postrádal čtyři od United a pět od City

Problémem není to, že “palác” postrádal čtyři od United a pět od City, ale ve způsobu, jakým to udělali. Někdy byl pocit, že tým jde do zápasu, který je již předem ztrácí: od samého počátku letargicky útočí, absurdně se brání. V důsledku toho se tým podařilo změnit trenér: namísto nevhodného de Boer přišel Hodgson. Je to trenér, který může přeměnit tým a získat hráče? Nejlepší definice, kterou Hodgson zasloužil v posledních letech za trenéra, je “ne”. Zachytil krutý “Liverpool” a bál se změnit tým Anglie. Samozřejmě, že “Pelas” je skromnější místo a zde může být užitečná Royova zkušenost. Zatímco maximum, na kterém je “palác” zlikvidován, je zachráněná remíza v zápase s mírně méně katastrofálním “West Ham” ve finále.

Jürgen Klopp a obrana Liverpoolu

V mediálním prostoru “Liverpool” je Klopp umístěn jako útočný tým, který se stará o krásný fotbal a ne spolehlivou obranu. Začátek tohoto názoru položil sám Klopp se svými principy těžkého kovu a hegenspinning. To jsou jen principy ve fotbalu, které jsou dobré, když jsou použitelné v praxi, jinak se riskuješ, že se staníš obsedantním dogmatistou typu pozdního Louisa van Gala. V této sezóně, “Liverpool” s Klopp po dobu dvou let, a není žádný pokrok ve výsledcích. “Liverpool” v deseti hrách skóroval sedmnáct gólov a vynechal šestnáct. A co jasně útočící tým s brankovým rozdílem v skromném?

Kompletní selhání. Nejhorší po deseti kolech APPLoto: IBTimes, LFC

Klopp staví vzduchové zámky v Liverpoolu – pro hráče a fanoušky. Byl ochotný strávit na van Dycku, ale to nefungovalo – a pak byly peníze vynaloženy z nějakého důvodu v desátém Oaklaid-Chamberlainovi. Nyní přichází Oaks po dobu pěti minut v Premier League, se podílí na porážku „Mariboru“ a „Liverpool“, mezitím chybí na „Watford“ a „Newcastle“. Při prosazování svých zásad Klopp přehlíží jednoduché pravdy. Jeho složení není dost dobré, a to není kvůli nedostatku peněz, ale kvůli tomu, že je Jurgen kompetentně nevyužil. Navíc – vyhrát mistrovství Anglie kvůli balíčku běžců v útoku nikdy uspět. “Útok vítězí zápasy, obrana – tituly,” řekl muž mnohem propracovanější v titulcích než Klopp. Gomez, Lovren, Clavan – kdo jsou všichni tito lidé?

Nově příchozí do West Ham a Slaven Bilic

Před začátkem sezony získal “West Ham” velmi silnou podporu pro střední rolníky: Joe Hart, Sabaleta, Chicharito, Arnautovic. Nejsou hvězdy první velikosti, ale solidní hráči, z nichž každý má své výhody pro Premier League. Lidé, kteří bojovali o mistrovství na různých stranách Manchesteru, se setkali v Londýně v týmu Bilic. Ale zpětná vazba do minulosti je u konce, aniž bychom začali. V prvních třech kolech – tři porážky a nyní “West Ham” byl zakořeněný na šestnáctém místě, velmi blízko odletu.